Nowe technologie

Czym różnią się MacBooki z procesorami M1 i M2?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Czym różnią się MacBooki z procesorami M1 i M2?

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Urządzenia od Apple są dziś podstawą sprzętową wielu przedsiębiorców. Charakteryzuje je bardzo wysoka jakość wykonania, świetny design i funkcjonalność, które mimo dużej konkurencji wciąż są na topie. Jak jednak wybrać idealnego MacBooka, który pozwoli nam na swobodną pracę? Czym różnią się procesory, które są zainstalowane w najpopularniejszych modelach Apple?

Czym charakteryzuje się MacBook od Apple?

Przede wszystkim warto pamiętać, że MacBook jest urządzeniem profesjonalnym, który dzięki wysokiej jakości, wytrzymałym podzespołom pozwala na bezawaryjną, płynną pracę przez wiele godzin użytkowania. Ponadto jest to urządzenie lekkie i poręczne, dzięki czemu zabieranie go ze sobą wszędzie nie stanowi problemu. Komputer ten nadaje się zarówno do pracy, jak i do nauki, lub też rekreacji w domu. Istotne jest, że istnieje przynajmniej kilka funkcjonalnych modeli, których cechy pozwalają na dopasowanie idealnego do naszych potrzeb modelu.

Czym różnią się między sobą procesory M1 i M2?

Procesor M2 to najnowsza opcja podzespołu dostępna w MacBookach. Został przygotowany z myślą o takich komputerach, jak MacBook Air i MacBook Pro. Jest to wzmocniona, ulepszona wersja procesora M1, która w założeniu jest prawie o 20% wydajniejsza niż jej poprzednik. Jeśli chodzi o różnice techniczne, M2 proponuje użytkownikom większą pamięć podręczną DRAM oraz szybsze rdzenie CPU. Ponadto w M2 znajdziemy również 10-rdzeniowe GPU, które pozwala na znacznie lepsze operowanie grafiką. Docenią to zarówno profesjonaliści, jak i gamerzy. W praktyce oznacza to zminimalizowanie ryzyka przegrzania komputera, ponieważ nawet przy użyciu jego maksymalnych możliwości, komponenty nie mają szans na zbyt duże obciążenie.

Czy lepiej zainwestować w MacBook z procesorem M2, czy pozostać przy wersji M1?

Jeżeli jesteśmy fanami produktów od Apple, wymiana laptopa na nowy ze względu na nowszy podzespół będzie dla nas jedynie kwestią czasu. Jest to doskonałe posunięcie w przypadku, gdy korzystamy z urządzenia do obróbki grafiki lub filmów, ponieważ jego szybkość, wydajność i głośność pracy są zdecydowanie lepsze. Warto się nad tym zastanowić również wtedy, gdy zależy nam na nowym sprzęcie. Jeśli jednak nie potrzebujemy szybszego komputera, a ten z M1 całkowicie zaspokaja nasze potrzeby, zakup laptopa nowszej generacji nie będzie koniecznością. Być może warto poczekać, aż zamortyzuje nam się aktualnie używany sprzęt, a na horyzoncie pojawi się jeszcze jednak interesująca opcja? Technologia nigdy nie stoi w miejscu i już w momencie kupna danego sprzętu na rynku może pojawić się coś lepszego. Warto o tym pamiętać, dobierając sprzęt do charakteru swojej pracy. Szukanie jedynie najnowszych rozwiązań, podczas gdy nie korzystamy w pełni z potencjału już posiadanych, jest odrobinę na wyrost, jednakże wszystko jest też kwestią potrzeb, gustu i możliwości budżetowych. Warto więc żyć w zgodzie ze sobą i wybierać komputer, który spełni wszystkie nasze oczekiwania. Czasami warto też pomyśleć o posiadaniu sprzętu awaryjnego.

Urządzenia MacBook to komputery stabilne, szybkie i z bardzo wytrzymałymi bateriami. Zarówno te z procesorami M1, jak i te z procesorami M2 mają swoich zwolenników i wciąż są bardzo popularne na rynku. Warto zainwestować w Apple, jeśli zależy nam na jakości i komfortowej pracy przy komputerze.

Fot.: materiał prasowy Klienta

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*