Natura

Jakie właściwości ma pellet?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Jakie właściwości ma pellet?

Artykuł sponsorowany

Dzisiejsze technologie pozwalają na szeroki wybór, jeśli chodzi o sposoby ogrzewania domu. Jednym z nich jest pellet. Jest to bardzo popularne paliwo, które posiada wiele zalet. Poznaj wszystkie najważniejsze właściwości pelletu oraz dowiedz się, dlaczego warto zdecydować się na ocieplanie domu pelletem. 

Czym jest pellet?

Zacznijmy od tego, czym tak naprawdę jest pellet. Pellet to nic innego jak ekologiczne paliwo opałowe, które produkuje się ze sprasowanych pod wysokim ciśnieniem odpadów drzewnych takich jak trociny, wióry oraz zrębki. Najczęściej można zakupić pellet w postaci granulatu. Jest to bardzo wygodne, a przede wszystkim czyste paliwo, które z powodzeniem może być stosowane w kominach, piecykach oraz kotłach. Ma on wyjątkowo dobrą kaloryczność i zostawia mało popiołu. Pellet jest jednym z popularniejszych paliw w Europie, również w Polsce cieszy się coraz większą popularnością.

Jeśli również Ty chcesz ogrzewać swój dom przy użyciu pelletu, koniecznie sprawdź producenta wysokiej jakości paliwa – pellet Berlinek.

Zalety pelletu

Pellet jako paliwo ma mnóstwo zalet. Jedną z najważniejszych jest przede wszystkim łatwość w paleniu. Pellet pali się bardzo dobrze i nie ulega samozapłonowi. Paliwo to jest także bardzo proste w przechowywaniu, a samo wykorzystywanie go jest wyjątkowo wygodne.  Dodatkowym atutem pelletu jest to, iż nie wchłania wilgoci. Nawet długo przechowywany nie traci swoich właściwości, dlatego też możesz z powodzeniem kupić większą ilość pelletu, która wystarczy na dwa sezony grzewcze. Pellet jest także bardzo ekologicznym paliwem, dlatego też nie tylko będziesz w stanie komfortowo ogrzewać dom, ale także przyłożysz cegiełkę do poprawy kondycji ziemi. Ponadto, pellet nie wytwarza sporej ilości popiołu, dzięki czemu będziesz w stanie w łatwy sposób zachować piec lub komin w czystości. Jeśli jednak pojawią się różnego rodzaju zabrudzenia, koniecznie do czyszczenia użyj sprawdzonego preparatu do kominów Tajfun

Kominek, piec lub kocioł na pellet

Pellet można stosować zarówno w piecach, kominkach, jak i w kotłach. Jeśli zależy Ci na dobrej jakości wyposażeniu Twojego domu, to świetnym wyborem będą kotły Zębiec. Warto także pamiętać, że możesz też postawić na kominek na pellet,  który może zarówno funkcjonować jako jedyne źródło ogrzewania, jak i dodatkowo pracować razem z kotłem, na przykład elektrycznym lub gazowym. Dzięki temu rozwiązaniu unikniesz konieczności wymiany pieca na nowy i modernizacji całego systemu grzewczego.

Fot.: Didler/pixabay.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*