Nowe technologie

Zalety wykorzystywania macierzy NetApp

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Zalety wykorzystywania macierzy NetApp

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Macierze NetApp to macierze dyskowe pozwalające na zapisywanie i przechowywanie bardzo dużej ilości różnego rodzaju i formatu danych. Dlaczego warto wykorzystywać macierz dyskową w praktyce i gdzie znajduje swoje zastosowanie?

Czym są macierze NetApp?

Macierze NetApp to macierze dyskowe, a właściwie można powiedzieć, że masz przy tym do czynienia z urządzeniem zbudowanym z wysokowydajnych dysków twardych, nowoczesnych interfejsów i szybkich kontrolerów. Połączone ze sobą, wykorzystują zaawansowaną funkcjonalność oprogramowania i stosowane są dla szybkiego i bezpiecznego archiwizowania danych.

NetApp jest amerykańskim producentem, który funkcjonuje na rynku nowoczesnych technologii już od 1992 roku. Zajmuje pozycję lidera na rynku All Flash. Producent ten koncentruje się na oferowaniu klientom rozwiązań w zakresie przechowywania danych. Macierze NetApp jako zróżnicowane rozwiązania znakomicie wpisują się w jego ofertę.

Do czego służą macierze NetApp?

Nie bez powodu macierz NetApp jest określana jako rozwiązanie dla wymagających. Taka macierz dyskowa opiera swoje funkcjonowanie na najnowocześniejszych zdobyczach technologicznych. Stosowana jest w celu lepszego zabezpieczenia danych firmy czy organizacji. Jeśli zależy Ci na ochronie danych, które są określane jako często bezcenne aktywa firmowe o wysokiej rynkowej wartości, zainwestuj w macierz danych NetApp.

Macierze danych mogą z powodzeniem funkcjonować w przedsiębiorstwie i współpracować ze stacjami roboczymi. Sprawdź również: “Mobilne stacje robocze – kiedy znajdują swoje zastosowanie?”.

Dzięki użyciu na gruncie m.in. prowadzonej działalności gospodarczej macierzy NetApp możesz swobodnie zarządzać danymi, wykorzystując przy okazji liczne zaawansowane funkcje, w tym duplikując dane, oszczędzając miejsce na dysku czy wykonując automatyczną kopię migawkową.

Atuty wykorzystywania NetApp

Wiele cech przypisywanych macierzom NetApp decyduje o tym, że to rozwiązanie wszechstronne, żeby nie powiedzieć, że uniwersalne. Przede wszystkim należy wspomnieć o tym, że stosowane w praktyce macierze NetApp pozwalają na zabezpieczenie przed utratą danych w przypadku ich skasowania czy nadpisania oraz przed utratą dostępu do danych w obliczu wystąpienia awarii dysków, interfejsów, kontrolerów lub zasilaczy. Cechują się one niezawodnością działania, dlatego chronią przed utratą zamówień, klientów czy przed powstawaniem kosztownych przestojów. Z użyciem macierzy danych NetApp można replikować dane między różnymi lokalizacjami przy wykorzystaniu łącza np. LAN czy WAN oraz dokonywać konsolidacji zróżnicowanego środowiska informatycznego.

Macierze NetApp łatwo się skaluje i dopasowuje do indywidualnych wymagań użytkownika. Przez upgrade lub poprzez rozbudowę przestrzeni dyskowej można skalować je do większych rozwiązań.

Fot.: materiał prasowy Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*