Zdrowie i medycyna

Jak może być leczone grzybicze zapalenie pochwy?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Jak może być leczone grzybicze zapalenie pochwy?

Artykuł sponsorowany

Grzybicze zapalenie pochwy to problem, z którym mierzy się wiele kobiet. Pojawi się głównie w momentach obniżonej odporności. Do zapalenia może dojść nawet u Pań, które szczególnie dbają o swoje zdrowie i uważają na wszelkie zagrożenia. Sprawdź, jak rozpoznać objawy grzybiczego zapalenia pochwy i jak działać, aby się z niego wyleczyć.

Jakie są objawy grzybiczego zapalenia pochwy?

Jeśli pojawią się objawy zapalenia pochwy, skontaktuj się ze specjalistą. Na początek może wystarczyć teleporada. Lekarz powinien zalecić odpowiednie leki, które zmniejszą dokuczliwe objawy i pomogą w walce z zapaleniem pochwy.

Zapalenie pochwy może mieć różne podstawy. Najczęściej spowodowane jest przez różnego rodzaju bakterie oraz wirusy. Każde zapalenie objawia się podobnie, przez co trudno je określić bez konsultacji z lekarzem. Jednak zapalenie grzybicze jest jednym z tych, które najłatwiej rozpoznać, dlatego można szybko do niego dobrać odpowiednie leki.

Podstawowe objawy grzybiczego zapalenia pochwy to świąd, pieczenie i zaczerwienienie okolic intymnych. Zwyczaj zaczyna się stopniowo od czerwonych plam. Jednak szybko może się przerodzić w obrzęk, podrażnienia i ból, który odczuwalny jest podczas stosunku i oddawania moczu. To, co jednak wyróżnia zapalenie grzybicze pochwy, to upławy, które mają specyficzną konsystencję. Wiele osób porównuje je do twarogu przez ich grudkowatą strukturę i biały kolor. To one najczęściej świadczą o grzybiczym zakażeniu.

Leczenie grzybicznego zapalenia pochwy – leki przeciwgrzybiczne będą niezbędne!

Nie ma czegoś takiego jak domowe, skuteczne sposoby na leczenie zapalenie grzybiczego pochwy. Jedyny sposób pozbycia się problemu to zastosowanie specjalistycznych medykamentów. Są to substancje przeciwgrzybiczne, które pomogą nam w wyliczeniu organizmu. Do wyboru są różnego rodzaju tabletki oraz znacznie skuteczniejsze preparaty w postaci maści czy globulek aplikowanych dopochwowo. Istotne dla wielu jest to, że takie leki można zakupić bez recepty. W początkowych fazach zapalenia mogą one pomóc. Jeśli jednak sytuacja się rozwinie, należy od razu udać się do lekarza, aby ten rozpoczął leczenie z użyciem wybranych przez siebie preparatów i antybiotyków.

Jak chronić się przed grzybicą pochwy?

Mało kto wie, jak dbać o siebie, aby nie narazić się na grzybicę pochwy. Istotne jest przede wszystkim to, że zapalenie grzybicze pochwy nie jest spowodowane jedynie przez aktywne życie seksualne z częstą zmianą partnerów. Do zakażenia może dojść wszędzie – w publicznej toalecie, na basenie czy w jacuzzi. Ważne jest przede wszystkim to, aby o siebie prawidłowo dbać. Należy zwracać uwagę na higienę za pomocą specjalnych preparatów posiadających pH 5,5. Do tego warto sprawdzać jakość bielizny, dietę oraz nawet na płyny do prania, których używa się do ręczników, bielizny i spodni.

Chcesz wiedzieć więcej? Sprawdź stronę Seniore.pl, na której znajdziesz szereg ciekawych informacji o zdrowiu i leczeniu seniorów.

Fot.: cottonbro studio/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*