Zdrowie i medycyna

Z jakich rozwiązań korzysta współczesna stomatologia?

Potrzebujesz ok. 5 min. aby przeczytać ten wpis
Z jakich rozwiązań korzysta współczesna stomatologia?

Artykuł sponsorowany

Współczesna stomatologia jest nie tak straszna, jak miało to miejsce jeszcze kilkadziesiąt lat temu. Dzięki nowym rozwiązaniom możemy wyeliminować ból, a nawet uczynić zabieg komfortowym, czy w szybszy sposób przeprowadzić zabiegi, które w przeciwnym wypadku trwałyby o wiele dłużej.

Oprócz licznych produktów do sterylizacji, jak nowoczesne autoklawy, dostępne w punktach takich, jak hurtownia medyczna, trzeba wspomnieć o najnowszych nowinkach technologicznych w dziedzinie medycyny, zwłaszcza w stomatologii.

Implanty dentystyczne

Implanty dentystyczne są obecnie najlepszym i najtrwalszym rozwiązaniem w stomatologii na brakujące zęby i ślizgające się protezy. Implant to malutka śrubka wykonana z biokompatybilnego tytanu, która zastępuje korzeń brakującego zęba.

Implanty osadzone są w kości szczęki i imitują korzenie zębów. Służą do podtrzymywania naturalnie wyglądających koron lub stabilizacji protez. Specjalistyczne implanty tytanowe, zapewnia swoim pacjentom, mogą przetrwać całe życie, jeśli są odpowiednio pielęgnowane. Pojedynczy implant dentystyczny może zastąpić pojedynczy ząb lub wiele implantów może wspierać most dentystyczny obejmujący kilka brakujących zębów.

Implanty dentystyczne mogą również radykalnie poprawić dopasowanie i działanie protez częściowych lub całkowitych. Protezy zabezpieczone na implantach nie wyślizgują się ani nie wyskakują niespodziewanie, dzięki czemu osoby je noszące mogą dobrze jeść, uśmiechać się i mówić z pewnością siebie.

Krzywe, uszkodzone lub brakujące zęby mogą przyczyniać się do chorób dziąseł, problemów z gryzieniem i nierównomiernego zużycia. Te problemy wpływają na ogólny stan zdrowia i pewność siebie, okazywaną zwłaszcza w uśmiechu. Implanty dentystyczne to nowoczesne rozwiązanie zastępujące te zęby, poprawiające stan uzębienia i zapewniające piękny uśmiech.

Każdemu zależy na tym, by podejście specjalistów było profesjonalne, zwłaszcza w takiej dziedzinie jak protetyka stomatologiczna Poznań będzie miastem, w którym znajdziesz rzetelną, fachową pomoc.

Fot.  Tima Miroshnichenko/Pexels

Terapia ozonowa

Ozon jest energetyzowaną formą tlenu używaną do dezynfekcji i niszczenia bakterii w jamie ustnej. Rozkłada strukturę zanieczyszczeń biologicznych (takich jak infekcje bakteryjne i wirusowe) bez uszkadzania komórek ludzkiego ciała. Ponadto stymuluje krążenie i układ odpornościowy, aby zmniejszyć stan zapalny i przyspieszyć gojenie się ran.

Ozon był od dawna stosowany w praktyce lekarskiej, a teraz ma niesamowite zastosowania w stomatologii. Ozon klasy medycznej jest wytwarzany przez elektryczną aktywację połączenia najczystszych form tlenu i ozonu w generatorze ozonu. Starannie podawany jest jako bezpieczny i silny środek przeciwbakteryjny, który jest całkowicie bezbolesny dla pacjenta.

Terapia ozonem jest stosowana jako uzupełnienie konwencjonalnych technik dentystycznych w celu promowania ogólnego zdrowia jamy ustnej. Może służyć między innymi do: głębokiego czyszczenia protez, usuwając bakterie powodujące nieprzyjemny zapach, oczyszczania szkliwa, pomagając w zapobieganiu próchnicy, leczenia infekcji kości szczęki i stymulowania remineralizacji, zatrzymując utratę masy kostnej i poprawiając gęstość kości, leczenia bólu i stanów zapalnych, zdezynfekowania komory miazgi podczas leczenia kanałowego i usunięcia przebarwienia wewnątrz zęba.

Inne rozwiązania

Isolite

To urządzenie pozwala ustom odpocząć w pozycji otwartej i jest przy okazji poduszką dla języka, czyniąc długie zabiegi bardziej komfortowymi. Zapewnia również doskonałe oświetlenie, aby pomóc takim osobom, jak dentysta czy asystentka stomatologiczna, w wydajnej i skutecznej pracy.

PerioLase

Nowoczesne, wspomagane laserem podejście do leczenia chorób dziąseł. Używany jest w połączeniu z sondą Florida Probe, aby wizualnie (na ekranie komputera) przedstawić postępy leczenia.

CEREC

CEREC to najnowocześniejsza technologia, która zapewnia dentystom możliwość bardzo szybkiego wykonywania i umieszczania uzupełnień na bazie porcelany. Dzięki lekarz może wykonać zabieg koron zębowych podczas jednej wizyty, która w przypadku metody konwencjonalnej zajęłaby dwa tygodnie. W wyniku korzyści, takich jak krótszy czas zabiegu i większa wygoda, konwencjonalna porcelanowa procedura wykonywania i umieszczania uzupełnień dentystycznych staje się coraz bardziej przestarzała i nieużywana.

DIAGNOdent

To niesamowite urządzenie laserowe pozwala na bezbolesne znajdowanie drobnych niedoskonałości zębów (takich jak drobne ubytki na powierzchni zębów trzonowych), na długo zanim można je było odkryć konwencjonalnymi metodami badania. To małe, przenośne urządzenie daje sygnał dźwiękowy i odczyt numeryczny w celu określenia lokalizacji i rozmiaru wnęki.

Cyfrowe zdjęcia rentgenowskie i radiografia

Ta opcja o niskim napromieniowaniu jest szybsza i całkiem wygodna dla Ciebie, a także zapewnia dentyście natychmiastowe, precyzyjne obrazy. Obrazy najczęściej oglądane są  razem na monitorze komputera przy, więc w pełni zrozumiesz diagnozę.

Kamera wewnątrzustna

Ta mała kamera o kształcie i rozmiarze lusterka dentystycznego daje stomatologowi panoramiczny widok wszystkiego, co dzieje się w twoich ustach. Możliwość powiększania obszarów problemowych sprawia, że ​​jest to idealne narzędzie edukacyjne.

Fot. Evelina Zhu/Pexels

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*