Nowe technologie

Jakie produkty Apple dla edukacji ułatwiające naukę?

Potrzebujesz ok. 5 min. aby przeczytać ten wpis
Jakie produkty Apple dla edukacji ułatwiające naukę?

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Urządzenia marki Apple są w ostatnich kilkunastu latach jednymi z bardziej rozchwytywanych na całym świecie. Wszystko przez ich niezawodne systemy, trwałość i oryginalny design. Większość użytkowników wybiera je głównie do pracy, jednak stanowią one również przydatne narzędzie do nauki. W asortymencie firmy Apple można znaleźć produkty ułatwiające naukę zarówno dzieciom i młodzieży, jak i dorosłym. W jakie produkty warto zainwestować pod tym kątem? Poniżej przegląd dostępnych opcji.

Tablety Apple – czy iPad to dobre rozwiązanie?

Niezależnie od tego, czy jesteś studentem, czy rodzicem, który poszukuje najlepszego rozwiązania do edukacji, z pewnością powinieneś zapoznać się z iPadem Apple. Narzędzie wyposażone w Apple Pencil umożliwi tworzenie Tobie lub Twojemu dziecku notatek podczas zajęć.

iPad pozwala robić nie tylko notatki, ale również umożliwia pobranie niezbędnych podręczników. Wszystko więc można mieć w jednym miejscu, a jeśli zaistnieje taka konieczność, możesz dokupić również klawiaturę. Dzięki temu łatwiej stworzysz dokumenty tekstowe. Aby zadbać o bezpieczeństwo urządzenia, warto wyposażyć je w odpowiednie etui.

Jaki iPad wybrać? Do wyboru masz kilka opcji i wszystko zależy od Twoich oczekiwań. W sklepie internetowym Lantre znajdziesz m.in.:

  • Apple iPad PRO
  • Apple iPad 10-generacji
  • Apple iPad Air M1
  • Apple iPad Mini 6

Warto wspomnieć również o aplikacjach, które warto zainstalować na swoim iPadzie, aby móc efektywnie przyswajać naukę. Uczniom przyda się np. Khan Academy, czyli aplikacja non-profit z interaktywnymi ćwiczeniami, quizami i testami. Dzięki niej można poszerzyć wiedzę na temat ekonomii, finansów i wielu innych zagadnień. Do nauki warto skorzystać z programu Memrise pozwalającej szybko i skutecznie nauczyć się języka. 

MacBook Apple – czy warto postawić na ten sprzęt?

Wydajny sprzęt, jakim jest MacBook Apple, z pewnością ułatwi naukę. Dostępny jest w kilku wersjach, a jednym z najczęściej wybieranych dla dzieci, ale także dla dorosłych jest model Air. 

W rozmiarze 13 cali masz do wyboru 4 modele – dwa MacBooki Air – M1 i M2 oraz MacBooki Pro 13 – M1 i M2. Modele te przydadzą się osobom, które na co dzień nie korzystają z wymagających aplikacji, a raczej poszukują rozwiązania dla standardowych działań.

Dla osób, które chcą uczyć się np. korzystania z programów graficznych, przewidziane są większe MacBooki – Macbook Pro 14 i 16 Pro, które mogą być wyposażone w procesor M1, M2 i M1 i M2 Max.

Niezależnie jednak od tego, który sprzęt wybierzesz, z pewnością będziesz zadowolony z jego jakości. MacBooki mogą pracować na w pełni naładowanej baterii kilkanaście godzin bez przerwy. Dodatkowo bardzo szybko się ładują a ich klawiatura – Magic Keyboard umożliwia jeszcze wydajniejszą pracę.

Programy do efektywnej nauki, które warto zainstalować na swoim Macu to z pewnością Reading Trainer, umożliwiający efektywne studiowanie i zapamiętywanie przeczytanych treści oraz Notability, czyli wirtualny zeszyt, w którym można robić notatki i je dowolnie edytować. 

iMac Apple – edukacja na najwyższym poziomie

Poszukując stacjonarnego rozwiązania, które ma ułatwić edukację, nie można przejść obojętnie obok iMaca Apple 24. Dostępne w atrakcyjnej kolorystyce stanowią perełkę w asortymencie Apple. Dzięki dużemu ekranowi użytkownik może pracować na kilku plikach jednocześnie. Zapewnia również bardzo dobry widok dla wyświetlanych treści. Warto wspomnieć, że czip Apple M1 to jeden z najwydajniejszych układów, które zostały użyte w komputerach marki Apple.

Wybierając komputer iMac, uczniom z pewnością przyda się kilka programów do efektywnej nauki. Warto zainstalować m.in. Pakiet iWORK, dzięki któremu można z łatwością tworzyć wykresy, referaty i prezentacje. 

Dla uczniów z profilem biologicznym przyda się np. Essental Anatomy 2, który dzięki wizualizacjom pozwala zgłębić najgłębsze tajemnice o ludzkim organizmie.  

Asortyment Apple – jaki sprzęt kupić, aby ułatwić edukację?

Każdy z wymienionych powyżej sprzętów przyda się osobom poszukującym najlepszych rozwiązań, do ułatwienia sobie nauki. Jeśli chcesz postawić na bardzo mobilny sprzęt, który zastąpi Ci książki i zeszyty, wybierz iPada. W przypadku, gdy chcesz posiadać sprzęt, który jest wielozadaniowy i pozwoli Ci na pracę z kilkoma aplikacjami jednocześnie, skorzystaj z oferty MacBooków. Jeżeli jednak chcesz posiadać sprzęt stacjonarny, nie znajdziesz nic lepszego niż iMac. 

Ostateczna decyzja należy do Ciebie, jednak z pewnością warto zapoznać się z wcześniej przedstawioną ofertą, ponieważ możesz wśród nich wyłowić prawdziwą perełkę. Zresztą, kto powiedział, że musisz wybierać tylko jeden produkt? Wiele osób kompletuje zestawy sprzętów Apple, ciesząc się ich kompatybilnością. Kto wie? Może jest to również rozwiązanie dla Ciebie?

Grafika: freepik.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*