HistoriaPolska

Wnętrza Muzeum Gdańska dostępne online

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis
Wnętrza Muzeum Gdańska dostępne online

Najważniejsze zabytki Gdańska w Twoim zasięgu i to bez wychodzenia z domu! Muzeum Gdańska uruchomiło portal, który umożliwia wirtualne zwiedzanie dziewięciu atrakcji turystycznych miasta.  

W ramach projektu „Gdańskie skarby kultury narodowej w wirtualnej odsłonie” można zobaczyć 37 panoram pomieszczeń i aż 180 zabytków. Strona jest bogata w szczegółowe opisy oraz materiały multimedialne. Portal jest przystosowany dla osób z niepełnosprawnościami wzroku oraz słuchu.

Strona pozwala poznać historie i zajrzeć do miejsc nawet nieudostępnionych obecnie do zwiedzania – podkreśla Waldemar Ossowski, dyrektor Muzeum Gdańska.

Najważniejsze atrakcje Gdańska w jednym miejscu

Muzeum Bursztynu, Dwór Artusa, Dom Uphagena, Ratusz Głównego Miasta, czy Muzeum Nauki Gdańskiej to tylko niektóre z wielu miejsc, jakie możemy zobaczyć na portalu wirtualne.muzeumgdansk.pl. Ukazane są również i te, które dotychczas były niedostępne dla turystów, np. piwnice pod Muzeum Poczty Polskiej, czy kabina bojowa Wartowni nr 1 na Westerplatte.

Użytkownicy portalu mają okazję również przyjrzeć się z bliska jednemu z najcenniejszych eksponatów muzeum, XVII-wiecznemu obrazowi Izaaka van den Blocke’a „Apoteoza Gdańska”.

Projekt „Gdańskie skarby kultury narodowej w wirtualnej odsłonie” został dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Kultura w sieci, którego operatorem jest Narodowe Centrum Kultury.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*