HistoriaŚwiat

W Egipcie odkryto kolejne sarkofagi, mają 2500 lat!

Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis
W Egipcie odkryto kolejne sarkofagi, mają 2500 lat!

Na początku miesiąca archeolodzy wykopali 13 trumien, teraz znaleźli następne 14. Łącznie udało się odnaleźć 27 szczelnie zamkniętych sarkofagów.

Badania prowadzone są na terenie dawnej egipskiej nekropolii położonej na południe od Kairu i zachód od Memfis miejscowości Sakkara. Nazwa miasta pochodzi od Sokara, bóstwa opiekującego się metropolią wpisaną na listę światowego dziedzictwa UNESCO. 3000 lat temu było to miejsce pochówku królów najstarszych dynastii i dostojników państwowych.

Co udało się ustalić o egipskich sarkofagach?

Trumny wydobyto z dana nowoodkrytej studni o głębokości 11 metrów. Ministerstwo Egiptu ds. antyków i turystyki opublikowało fotografie odnalezionych artefaktów. Drewniane sarkofagi są bardzo dobrze zachowane, drewniane, dobrze wykonane i pomalowane na żywe kolory. Egipscy urzędnicy poinformowali, że ze wstępnych badań wynika, że sarkofagi są szczelnie zamknięte i nigdy ich nie otwierano.

Prace na terenie egipskiego cmentarza nadal trwają. Ministerstwo zapowiada odkrycie kolejnych tajemnic skrywanych na terenie Sakkary. Priorytetem ma być odkrycie, kto znajduje się w 2,5 tysiącletnich sarkofagach.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*