Nowe technologie

Rodzaje kartonów i pudełek

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Rodzaje kartonów i pudełek

Artykuł sponsorowany

Kartony i pudełka mają bardzo szerokie zastosowanie. Jeśli prowadzisz firmę i szukasz opakowań do przechowywania i transportu towarów, zapoznaj się z rodzajami kartonów dostępnych na rynku. W artykule podpowiadamy pracownikom e-commerce, jak wybrać odpowiednie opakowanie transportowe.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze opakowań?

Dla sektora e-commerce dostępne są kartony o różnorodnych wymiarach i gramaturach. Ich zadaniem jest ochrona produktu w czasie transportu do klienta. Pudełka pełnią także funkcję informacyjną i dekoracyjną. Dla wielu osób opakowanie jest pierwszym zetknięciem z marką, a więc niejako znakiem rozpoznawczym firmy. Wybierając karton, warto sprawdzić następujące parametry techniczne:

  • wielkość kartonu – powinna być dostosowana do wymiarów produktu; produkt nie powinien przemieszczać się w pudle;
  • gramatura tektury – inaczej gęstość; należy pamiętać, że gramatura przekłada się na ciężar kartonu;
  • rodzaj tektury wykorzystanej do produkcji kartonu – lepiej wybrać sztywniejszy, wielowarstwowy materiał, który będzie bardziej odporny na uderzenia;
  • rodzaj kartonu i jego przeznaczenie – warto zwrócić uwagę na dostosowanie kartonu do rodzaju przesyłek (gabaryty A, B, C);
  • maksymalne obciążenie kartonu.

Duże znaczenie ma także estetyka kartonu. Dzięki usłudze personalizacji jest możliwe zamówienie opakowań wykonanych pod indywidualne zamówienie klienta. Dzięki temu kartony i pudełka mogą wyróżniać się grafiką i mieć nadrukowane logo, co będzie pomocne w budowaniu pozytywnego wizerunku firmy.

Kartony fasonowe

Często polecaną formą opakowań do różnego rodzaju towarów są kartony fasonowe z paskiem klejowym i tasiemką zrywającą. Pozwalają na estetyczne i ekologiczne wykończenie produktu, a przy tym chronią przed negatywnym działaniem czynników zewnętrznych podczas jego transportu. Otwieranie kartonu fasonowego jest bardzo proste i nie wymaga od klienta używania nożyczek, dzięki czemu produkt nie jest narażony na uszkodzenie. Karton fasonowy może z powodzeniem zostać wykorzystany do zwracania produktu przez klienta. Opakowania tego typu, wykonane z wytrzymałej tektury, zapewniają bezpieczną wysyłkę produktu za granicę. Szeroki wybór kartonów fasonowych i innych znajdziesz na: https://grembox.pl/.

Kartony klapowe

Najczęściej wybieranym typem opakowań transportowych są kartony z klapą. Przeważnie są one tańsze od kartonów fasonowych, ale wymagają dodatkowych zabezpieczeń w postaci taśmy papierowej czy akrylowej taśmy pakowej. Występują w licznych kształtach i rozmiarach, charakteryzują się także łatwością składania i niewielkim ciężarem, co pomaga zmniejszyć koszty wysyłki. Kartony klapowe to rozwiązanie uniwersalne, ale nie zawsze eleganckie i trwałe. Zamawiając opakowania, zwróć uwagę na ilość warstw tekstury, aby wybrać karton odporny na uderzenia i przebicia.

Kartony do przeprowadzki

Do transportu produktów o większych gabarytach, archiwizacji dokumentów i segregatorów czy przeprowadzki doskonale sprawdzą się solidne kartony z uchwytami. Są wytrzymałe i pozwalają na wygodny transport towarów do samochodu. Przy wyborze kartonów warto zwrócić uwagę na oznaczenia dopuszczalnego limitu wagowego, aby nie zniszczyć transportowanych towarów.

Opakowania cukiernicze i do transportu żywności

To specyficzne pudełka, idealne do wykorzystania w celu dostarczania do klienta ciast, pączków, owoców, warzyw czy pizzy. Dostępne są w wielu różnych kształtach i rozmiarach. Wybierając opakowania, zwróć uwagę na to, czy posiadają niezbędne atesty higieniczne i mogą wchodzić w bezpośredni kontakt z żywnością.

Zdjęcie główne: Kadarius Seegars/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*