Zdrowie i medycyna

Czy rozstępy można usunąć?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Czy rozstępy można usunąć?

Artykuł sponsorowany

Rozstępy są jednym z wielu problemów skórnych, które mogą dotknąć każdego z nas. Często sprawiają, że ogólny odbiór ciała jest negatywny, ponieważ są one nieestetyczne. Co ciekawe, kojarzone są one przede wszystkim z kobietami, ponieważ to one w dużej mierze dążą do tego, aby je usunąć, lecz dotykają one również mężczyzn. Czy rozstępy można usunąć? Na to pytanie znajdą Państwo odpowiedź poniżej.

Czym są rozstępy?

Rozstępy mogą powstać przede wszystkim w okresie dojrzewania, ale to nie oznacza, że nie mogą się pojawić na ludzkim ciele w późniejszym czasie. Czym jednak są rozstępy? Jest to problem, który dotyka zarówno kobiety, jak i mężczyzn, a spowodowany jest nadmiernym rozciąganiem skóry. Powodów ich powstania może być wiele, począwszy od zbyt szybkiego chudnięcia lub ciąży.

Rozstępy są niczym innym jak bliznami, które powstały na skutek nadmiernego rozciągania skóry. Czy te defekty skóry można usunąć? Oczywiście, że tak, ale wybór sposobu poradzenia sobie z tym problemem zależny jest przede wszystkim od fazy rozwoju rozstępu.

Jak leczyć rozstępy?

W gabinetach medycyny estetycznej często można usłyszeć pytanie o to, jak zwalczyć powstałe rozstępy. Jednym z najlepszych sposobów jest usuwanie rozstępów. Wielu borykających się z tym problemem stosuje kosmetyki, które rzekomo mają wspomóc proces neutralizacji blizn, ale są one nieskuteczne – jest to zaburzenie, które dotyczy głównie głębokich warstw skóry, do których żaden kosmetyk nie dojdzie.

Zanim zdecydują się Państwo na usunięcie rozstępów, warto poznać skuteczne metody leczenia. Ważne jest, aby zastosować te sposoby jak najwcześniej, ponieważ organizm człowieka może z powodzeniem pomóc. Gdy blizna jest czerwona, różowa bądź sina to oznacza, że jeszcze istnieje jeszcze szansa podjęcia leczenia, które wspomaga ciało w walce. Jednak jeśli rozstęp stał się blady lub perłowy to oznacza, że należy poddać się specjalnym zabiegom, których celem będzie usunięcie defektu.

Jak usunąć rozstępy?

Wielu cierpiących na tę dolegliwość zastanawia się, jak skutecznie usunąć rozstępy bez korzystania z zabiegów medycyny estetycznej. Niestety, rzadko, który sposób jest skuteczny. Na pewno wysoce nieskuteczne jest stosowanie kosmetyków. Ich działanie jest powierzchowne, a co za tym idzie, działają jedynie na zewnętrzne warstwy skóry, dlatego odradzamy stosowanie kremów itp. Taki sposób pomoże Państwu jedynie wygładzić lub nawilżyć skórę, a nie usunąć defekt.

Jednym z kilku sposobów jest przede wszystkim masaż. Może nie jest to w stu procentach skuteczne działanie, ale pomaga skórze w walce przeciwrozstępowej. Niestety masaż nie zawsze okazuje się trafionym pomysłem, a to ze względu na fazę rozstępu – zabiegi należy stosować we wczesnych stadiach rozwoju defektu.

Rozstępy można usunąć w gabinetach medycyny estetycznej. Jednym z najlepszych sposobów są zabiegi laserowe, do których używa się laserów frakcyjnych. Nie jest to przyjemny zabieg, ale na pewno skuteczny. Walkę z rozstępami mogą również zakończyć zabiegi karboksyterapii lub terapeutyka osoczem bogatopłytkowego albo połączonym z komórkami macierzystymi.

Gdzie można zwalczyć rozstępy?

Gdzie można zwalczyć rozstępy? Przede wszystkim w gabinecie medycyny estetycznej, w której zostanie przeprowadzony zabieg. Jednym z miejsc, które warto sprawdzić pod kątem skuteczności wykonywanych zabiegów, jest https://projektskora.pl/. Ta warszawska klinika oferuje konkurencyjne na rynku ceny, a także wysoką skuteczność przeprowadzanych zabiegów.

Fot.: Monika Kozub/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*