Nowe technologie

Akcesoria przydatne w opiece nad zwierzakami domowymi

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Akcesoria przydatne w opiece nad zwierzakami domowymi

Artykuł sponsorowany

Opieka nad zwierzętami wiąże się z zapewnieniem pupilom wszystkich niezbędnych do komfortowego życia przedmiotów. Skompletowanie wyprawki powinno być pierwszym krokiem, jaki podejmuje opiekun spodziewający się nowego zwierzaka.

Poza oczywistymi i koniecznymi elementami, takimi, jak miski, kuweta, legowisko czy smycz, w niektórych przypadkach warto zainwestować w dodatkowe akcesoria, które ułatwią opiekę nad domowymi zwierzętami. Oto kilka z nich. 

Drzewko dla kota 

Drapanie to naturalna potrzeba każdego kota, którą będzie od spełniał niezależnie od tego, czy ma do tego wyznaczone miejsce, czy nie. Drapak to niezbędny element wyposażenia domu z kotem, jednak jest bardzo wiele różnych wariantów tego sprzętu.

Najtańszy i najprostszy model drapaka to opleciona specjalnym sznurkiem deska. Są również dostępne specjalne słupki służące do drapania. Dużo lepszym rozwiązaniem, które jest dodatkową atrakcją dla kota są drzewka, które poza drapaniem służą również do wspinania się oraz obserwacji otoczenia. Solidne drapaki dla kota pozwalają kotu na skakanie po różnych piętrach i zabawę poprzez wspinanie się. Urozmaicają one również zabawę wędką lub laserem, ponieważ kot ma większe pole obserwacji, przez co polowanie będzie bardziej atrakcyjne.  

Sposób na lęk separacyjny u psa  

Psiaki często mają problem z zostawaniem samemu w domu. Pod nieobecność opiekuna przez lęk separacyjny pies może załatwiać się w domu, niszczyć sprzęty, szczekać i zawodzić oraz drapać w drzwi.

Takie zaburzenia wymagają dużo systematycznej pracy i pomocy zoopsychologa lub behawiorysty, jednak są rozwiązania, które tymczasowo pozwolą poradzić sobie z tym problemem. Takie psy niestety trzeba zabierać ze sobą nawet na krótkie wyjścia, póki zwierzak nie nauczy się zostawać sam. Jeśli piesek jest wystarczająco mały, by móc nosić go na rękach i nie ma problemu z bliskim kontaktem oraz ograniczeniem ruchów, nosidło dla psa może pomóc Ci opuszczać dom, kiedy chcesz.

Torby do noszenia psa, które możesz kupić na https://liletink.pl/kategoria-produktu/torby-nosidelka-liletink/torba-dla-psa/, pozwalają na zabieranie ze sobą psa nawet w miejsca, gdzie teoretycznie zwierząt nie powinno być. W takim nosidle możesz zabrać psa do galerii handlowej, restauracji i kawiarni. 

Akcesoria dla gryzoni i królików  

Gryzonie są jedną z najbardziej poszkodowanych i zaniedbanych grup zwierząt domowych. Niestety przez brak świadomości wśród społeczeństwa trzymane są w zbyt małych klatkach, karmione nieodpowiednia karmą, a zwierzęta stadne żyją w samotności.

Jeśli chodzi o akcesoria dla gryzoni i królików, nie brakuje ich, jednak większość z nich to niestety bardzo zły pomysł, zrealizowany dla rozrywki opiekuna, a nie dobra zwierzęcia. Kule biegowe dla chomików to ogromny stres i taka “zabawa” często kończy się zawałem lub śmiercią z wycieńczenia.

Z kolei kołowrotki dla świnek morskich są bardzo niebezpieczne dla ich kręgosłupów. Kruchy i delikatny kręgosłup kawii domowej nie jest przystosowany do wyginania się w łuk, przez co bieg w kołowrotku może skończyć się kalectwem. Przed zakupem wszelkiego rodzaju akcesoriów należy dowiedzieć się, czy na pewno taki gadżet nie zaszkodzi zwierzakowi. 

Króliki i świnki morskie to tylko niektóre z małych zwierząt, które potrzebują dostępu do siana przez 24 godziny na dobę. Siano dostarcza niezbędnych minerałów i mikroelementów, pomaga ścierać cały czas rosnące siekacze oraz zęby trzonowe i wspomaga trawienie. To niskokaloryczna przekąska, którą zwierzaki mogą przez cały dzień napełniać żołądek. Karmniki dla królików pozwalają na umieszczenie w nich dużych ilości siana, przez co paśnika nie trzeba tak często uzupełniać, by zwierzę miało stały dostęp do pożywienia. 

Zdj. główne: Степан Галагаев/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*