Człowiek

Czym jest szkoła policealna?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Czym jest szkoła policealna?

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Wbrew pozorom posiadając wykształcenie średnie, bez matury w Polsce mamy wiele możliwości by jednak zdobyć dodatkowe umiejętności i wybić się na rynku pracy. Wystarczy odpowiednio pokierować swoją dalszą edukacją a także znaleźć odpowiednie placówki, które pomogą nam spełnić marzenia. Jeśli zatem chciałabyś poszerzyć swoją wiedzę, zdobyć zawód bądź podjąć dalsze kroki w wykształceniu – przeczytaj do końca. Rozwieje to z pewnością wiele Twoich dotychczasowych wątpliwości. 

Bo nauka w szkole policealnej to nie tylko obowiązki ale i wiele profitów. 

Po pierwsze aby trafić do takiej placówki wystarczy się zgłosić poprzez uzupełnienie odpowiedniego formularza chociażby na stronie: https://policealna.gowork.eu/rekrutacja Oczywiście liczba miejsc na poszczególnych kierunkach jest ogranicza. 

Po drugie szkoła policealna nie wiąże się z żadnymi ukrytymi, dodatkowymi kosztami. Możesz zostać słuchaczem w dowolnym momencie, nawet będąc na tak zwanym życiowym zakręcie. 

Po trzecie po odbyciu wybranego kursu otrzymujesz dyplom wraz z uprawnieniami do wykonywania konkretnego zawodu. Słuchacze mają ponadto status ucznia, który pozwala między innymi pobierać rentę rodzinną czy też w dalszym ciągu podlegać pod ubezpieczenie społeczne rodziców, a co za tym idzie, otrzymywać wyższe wynagrodzenie w pracy.

Ile trwa nauka? 

Nauka w szkole policealnej trwa od roku do dwóch – wszystko uzależnione jest od kierunku, który wybraliśmy. Warto jednak pamiętać, że zajęcia w tych placówkach odbywają się w trzech trybach: dziennym, zaocznym, weekendowym. Stanowi to ogromne ułatwienie szczególnie dla osób aktywnych zawodowo. Dlatego jeśli martwiliście się o obecne obowiązki to już teraz możecie na spokojnie rozpocząć proces rekrutacji w szkole policealnej. Szkoła policealna GoWork.eu w Warszawie oferuje bardzo duży wybór kierunków zarówno medycznych, administracyjnych, kosmetycznych jak i artystycznych. Kształcenie odbywać się może zarówno na kierunkach technicznych jak i specjalistycznych. Wybór pozostawiamy Tobie. Sam wiesz czego pragniesz. 

Co po szkole policealnej? 

Jedyne co jest niezbędne to chęci oraz odpowiednie nastawienie by zostać słuchaczem danej placówki policealnej. Szkoły policealne posiadają uprawnienia szkoły publicznej. Dzięki czemu po ukończeniu danego kierunku technicznego przystąpisz do egzaminu organizowanego przez Okręgową Komisję Edukacji. Uzyskasz tym samym dyplom zawodowy.

Posiadając konkretne kwalifikacje zdobyte na przestrzeni tych kilkunastu miesięcy z łatwością otrzymasz wymarzone stanowisko pracy. Pracodawcy doceniają obecnie specjalistów, ich praktykę oraz cechy osobowości. Dlatego nie warto zwlekać – skorzystaj z oferty szkoły policealnej i ciesz się sukcesem zawodowym. 

Nic nie stoi na przeszkodzie byś był asystentem stomatologicznym, wykwalifikowaną opiekunką osób starszych, profesjonalną sekretarką bądź kosmetyczką ze specjalizacją liftingu rzęs. Szkoła policealna czeka na Ciebie. 

Artykuł sponsorowany: Szkoła policealna GoWork – https://policealna.gowork.eu

Zdjęcie: materiał Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*