Historia

Podcasty historyczne. Uczą, bawią i rozwijają!

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Podcasty historyczne. Uczą, bawią i rozwijają!

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Podcastom trudno odmówić popularności. Od lat chętnie słuchamy ich zarówno w domu, jak i w podróży, przyjemnie spędzając przy nich czas oraz dowiadując się wielu interesujących faktów. Szczególnie dużym zainteresowaniem współczesnych odbiorców cieszą się historie oparte na faktach, w tym podcasty historyczne, do których należy chociażby polski podcast Polihistor. Przedstawiają one dobrze znaną historię naszego kraju w zupełnie nowym wydaniu, wzbudzając zainteresowanie także w osobach, dla których historia kojarzyła się raczej z nudą aniżeli z fascynującymi opowieściami.

O czym opowiadają podcasty historyczne? Dlaczego warto ich słuchać?

Podcasty historyczne traktują o szeroko pojętej historii, przedstawiając mniej lub lepiej znane fakty w zupełnie nowym wydaniu. Chętnie słuchają ich zarówno osoby zafascynowane historią naszego kraju, jak i ludzie, których styczność z historią ograniczała się raczej do nudy towarzyszącej podczas lekcji w szkole. Podcasty historyczne mają na celu nie tylko wzbogacenie wiedzy swoich odbiorców z zakresu historii, ale także rozbudzenie w nich ciekawości świata oraz zachęcenie do samodzielnego zgłębiania tajników dziejów naszego kraju. I to świetnie im się udaje, patrząc na to, jak dużą popularnością cieszą się podcasty historyczne!

podcast

Ich słuchanie to fantastyczny sposób na spędzanie wolnego czasu zwłaszcza dla osób, które preferują łączyć przyjemne z pożytecznym i każdą wolną chwilę wykorzystują na pogłębienie swojej wiedzy z interesujących je dziedzin. Podcasty historyczne są doceniane nie tyko przez miłośników historii, studentów i przyszłych maturzystów, ale także osoby, które do tej pory z historią miały raczej niewielką styczność. Wysłuchanie jednego z podcastów Polihistor często całkowicie odmienia ich spojrzenie na tę dziedzinę nauki i skutecznie przekonuje, że historia może być fascynującą nauką, pełną niespodzianek i pobudzającą do myślenia – zwłaszcza jeśli jest opowiadana w ciekawy i angażujący odbiorców sposób.

O Polihistor słów kilka. Dlaczego warto uczyć się historii z podcastu?

Polihistor to jeden z najpopularniejszych polskich podcastów historycznych. Jest prowadzony przez dr Bartłomieja Gajosa, który zaprasza do udziału w podcaście ludzi świetnie znających się na historii, polityce oraz kulturze regionu Europy Środkowej i Wschodniej. W odcinkach omawiane są sprawy dotyczące zarówno naszej bliższej, jak i dalszej historii, których zgłębienie i ujrzenie z odpowiedniej perspektywy pozwala lepiej zrozumieć świat, w którym aktualnie żyjemy oraz panujące w nim zależności.

Polihistor otwiera oczy słuchaczy na wiele spraw pomijanych w czasie lekcji historii, o których próżno szukać także wzmianek w tradycyjnych mediach, skupionych głównie na aktualnych wydarzeniach. Każdy odcinek to szansa na odkrycie wielu ciekawych faktów z zakresu historii naszego kraju oraz fascynująca, zdecydowanie warta odbycia podróż w głąb dziejów Polski, którą warto odbyć bez względu na to, czy znajdujemy się w domowym zaciszu, czy poza nim.

Zdjęcia: materiał Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*