Człowiek

Sposoby na skuteczną i efektywną naukę języka angielskiego dla osób początkujących

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Sposoby na skuteczną i efektywną naukę języka angielskiego dla osób początkujących

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Pomimo tego że język angielski nie należy do grupy najtrudniejszych języków świata, jednak osobom, które nigdy nie miały z nim styczności, może sprawiać wiele trudności. Nauki nie ułatwia bogate słownictwo oraz skomplikowana pisownia. Na szczęście osoby początkujące mogą wykorzystać poniższe sposoby na skuteczną i efektywną naukę języka.

Dobra organizacja nauki to podstawa

Nie ma co ukrywać – bez czasu spędzonego na nauce efekty w ogóle się nie pojawią. Dlatego przed przystąpieniem do praktycznej nauki języka warto sporządzić sobie harmonogram i kurczowo się go trzymać. Osoby, które chcą szybko opanować język angielski, na naukę powinny przeznaczyć co najmniej kilka godzin tygodniowo. W tym celu możemy korzystać ogólnodostępnych aplikacji, np.: https://play.google.com/store/apps/details?id=pro.szybkanauka.aktywnyangielski.

Wystarczy jednak już kilkanaście minut dziennie spędzonych nad nauką, aby po pewnym czasie zauważyć pierwsze efekty. Uczniowie, którzy w tygodniu nie dysponują wystarczającą ilością wolnego czasu, mogą zdecydować się na bardziej wytężoną naukę w weekend. Najważniejsze to dopasować harmonogram nauki do swoich realnych możliwości i planu dnia.

Seriale po angielsku – czyli jak łatwo i przyjemnie opanować język?

Nie od dziś wiadomo, że oglądanie angielskich seriali może być bardzo przyjemną, przydatną i efektywną metodą nauki języka angielskiego. Dzięki popularnym w ostatnich latach platformom streamingowym do wyboru pozostaje naprawdę wiele tytułów. Warto skupić się na jednym serialu, najlepiej dopasowanym tematycznie do swoich zainteresowań i trybu życia. Przykładowo – osoby planujące karierę w medycynie dzięki serialom medycznym mogą opanować najważniejsze zwroty. Nie trzeba dodawać, że taka nauka jest czystą przyjemnością! Podczas oglądania seriali po angielsku warto być aktywnym – notować interesujące lub użyteczne wyrażenia oraz powtarzać je na głos, ćwicząc prawidłową wymowę. Możesz to również robić, oglądając lekcje na YouTube: https://www.youtube.com/user/SzybkaNaukaPro.

Czy nauka przez Internet może być skuteczna?

J angielski dla początkujących może sprawić wiele trudności. Na szczęście w dzisiejszych czasach do dyspozycji pozostaje internet – bogate i praktycznie nieograniczone źródła przydatnych materiałów edukacyjnych. Osoby, które szybciej chcą przyswajać słownictwo i wiedzę teoretyczną, mogą skorzystać między innymi z: 

  • różnego rodzaju aplikacji do nauki języka, 
  • grup w mediach społecznościowych, 
  • komunikatorów internetowych, 
  • internetowych kursów języka angielskiego, 
  • szkół językowych działających online,
  • gier online po angielsku.

Nawet w trakcie przeglądania postów na Instagramie, możemy się czegoś nauczyć: https://www.instagram.com/szybkanaukapro/.

Warto rozmawiać – j angielski dla początkujących!

Wiele osób pogłębiających tajniki języka angielskiego ma blokadę, która powstrzymuje je przed używaniem zdobytej wiedzy w praktyce. A tymczasem język jest narzędziem komunikacji, więc powinien głównie służyć do porozumiewania się z innymi ludźmi. Niektórzy umawiają się na takie konwersacje przez grupy internetowe lub dedykowane strony, np.: https://www.facebook.com/SzybkaNaukaPro/?locale=pl_PL.

Blokadę językową najłatwiej można przełamać w czasie wakacyjnych wyjazdów. Człowiek pozostawiony sam sobie musi zapytać o drogę, zamówić jedzenie w restauracji czy kupić bilet do muzeum – musi, ponieważ nie ma innego wyjścia.
Szybka i skuteczna nauka języka angielskiego dla osób początkujących wcale nie musi być trudna. Wręcz przeciwnie, często jest czystą przyjemnością i interesującym sposobem spędzania wolnego czasu, gdy już zrobimy pierwszy krok do przełamania swojej niechęci. Po inspiracje do nauki można sięgnąć na stronę: https://pl.pinterest.com/szybkanaukapro/.

Zdjęcie: materiał Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*