Człowiek

Co jest potrzebne do zrobienia tatuażu?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Co jest potrzebne do zrobienia tatuażu?

Artykuł sponsorowany

Planujesz rozpocząć pracę jako tatuażysta? Przeczytaj, jakie sprzęty są niezbędne do wyposażenia salonu. 

Maszynki, igły i tusze dla tatuatorów

Umiejętności tatuażysty decydują o finalnym efekcie tatuażu, ale duże znaczenie w codziennej pracy ma również sprzęt używany do tatuowania. Podstawowym wyposażeniem studia jest maszynka. Do wyboru są modele cewkowe lub rotacyjne, które służą do konturu, wypełnień oraz cieniowania. 

Do niezbędnych akcesoriów w salonie tatuażu należą także igły klasyczne oraz kartridże. Warto zainwestować w wysokiej jakości igły, które posiadają elastyczne i trwałe membrany, aby zapobiec wyciekowi atramentu do maszynki. Wymagający tatuatorzy powinni zaopatrzyć się w igły gwarantujące ostrość i precyzję podczas długich sesji tatuowania. Szeroki wybór igieł znajdziesz na stronie: https://elcartel.pl/. Przy wyborze igły należy wziąć pod uwagę parametry, takie jak: typ, profil oraz średnica igieł. 

Warto zadbać, aby w profesjonalnym studio był dostępny szeroki wybór kolorów tuszów do tatuowania, przy pomocy których będziesz w stanie wykonać kontur, wypełnienie i cieniowanie w każdej technice. Pomocne będą również artykuły służące do projektowania wzorów i przenoszenia ich na skórę, takie jak płyny transferowe, kalki hektograficzne czy specjalne flamastry. 

Fotel do tatuażu lub taboret kosmetyczny

Profesjonalny, regulowany fotel do studia tatuażu lub specjalny taboret, który zapewnia nieograniczone możliwości ustawień, jest gwarancją komfortu zarówno dla artysty, jak i osoby tatuowanej. Warto wybrać model z możliwością regulacji podłokietników i wykonany z tworzywa łatwego do dezynfekcji oraz utrzymania w czystości.

Asystor do tatuażu 

Asystory służą do przechowywania sprzętu i mieszania pigmentów, ale mogą być wyposażone również w gniazda do zasilania oraz organizer na przewody. Warto wybrać profesjonalny asystor na kółkach, który nie sprawia trudności przy przemieszczaniu.

Autoklaw

Autoklaw to urządzenie służące do sterylizacji narzędzi kosmetycznych, chirurgicznych czy stomatologicznych. Stanowi niezbędne wyposażenie w studiu tatuażu, w którym stosuje się narzędzie wielokrotnego użytku mające styczność z ciałem. Prawidłowo wykonana sterylizacja zapewnia bezpieczeństwo oraz ochronę przed chorobami zakaźnymi. Salon, który nie ma na stanie autoklawu, powinien oferować klientowi jednorazowe narzędzia (m.in. sterylne rury i dziobki), które są rozpakowywane na jego oczach przed samym zabiegiem. 

Dezynfekcja i sterylizacja studia tatuażu 

W profesjonalnym salonie tatuażu powinny się znaleźć zarówno natłuszczające kosmetyki do pielęgnacji świeżych tatuaży, jak i środki służące do sterylizacji narzędzi. Należy zadbać o to, aby zapewnić sterylne i bezpieczne warunki pracy w studiu. Przydatne będą produkty do dezynfekcji rąk i skóry, jak i powierzchni narzędzi czy sprzętów używanych na co dzień.

Zdj. główne: Jordan Whitt/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*