Nowe technologie

Przystawka do TV, czy dongle do TV? Sprawdzamy Chromecast i mi boxa!

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Przystawka do TV, czy dongle do TV? Sprawdzamy Chromecast i mi boxa!

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Zakup telewizora wyposażonego w funkcję Smart TV wiąże się z koniecznością poniesienia dość dużych kosztów. Na szczęście, istnieje sposób, dzięki któremu można wzbogacić telewizor starszego typu o tę istotną funkcjonalnością. Wszystko to jest możliwe dzięki specjalnym przystawkom do telewizorów. Do najbardziej znanych zalicza się Chromecast i Mi Box. Czym wyróżniają się oba rozwiązania? Szczegółowe informacje na ten temat przedstawiamy w poniższym artykule.

Funkcja Smart TV – jakie możliwości oferuje?

Funkcja Smart TV jest pożądana przez wiele osób chcących zakupić nowy telewizor. Dzięki niej zyskuje się dostęp do wielu popularnych aplikacji na czele z Netflixem, YouTube, HBO MAX, TVP VOD, Player, i wiele, wiele innych.

Co mogą zrobić osoby, które posiadają telewizor bez funkcji Smart TV? Na szczęście, istnieje wysoce skuteczne, proste i tanie rozwiązanie. Mianowicie: wystarczy zdecydować się na zakup wybranej przystawki Smart TV – dzięki temu nawet telewizor starszego typu może posłużyć nam do oglądania ulubionych filmów na Netflixie lub dowolnie wybranej, innej aplikacji. Do najbardziej znanych przystawek do telewizorów zaliczamy przede wszystkim Mi Box oraz Chromecast 3. Czym wyróżniają się oba rozwiązania? Co warto o nich wiedzieć? Szczegółowo omawiamy to w kolejnych częściach artykułu. 

Czym jest i jak działa Xiaomi Mi Box S? 

Xiaomi Mi Box S to nowsza i bardziej zaawansowana wersja odtwarzacza multimedialnego Xiaomi poprzedniej generacji. Sprzęt jest wyposażony w 4-rdzeniowy procesor Cortex-A53 z układem graficznym ARM Mali 450. Dzięki temu można na telewizorze oglądać materiały wideo w rozdzielczości 4K w aż 60 klatkach na sekundę. Mi Box S posiada 2 GB pamięci operacyjnej DDR3 oraz 8 GB na przechowywanie danych. Urządzenie oparte jest na systemie operacyjnym Android w wersji 8.1. Obsługuje także technologie takie jak Dolby Digital Plus, DTS oraz HDR.  

Pilot Xiaomi Mi Box S wyposażono w mikrofon. Przystawka oferuje też obsługę asystenta Google. Dzięki temu można sterować telewizorem poprzez polecenia głosowe. Pilot można również wykorzystać do kontroli inteligentnego domu z wykorzystaniem standardu Google Home. 

Chromecast – czym się wyróżnia?

Google Chromecast to urządzenie, które działa nieco inaczej. Nie jest to tradycyjna przystawka Smart TV, a mimo to jest wybierana przez wiele osób. Polega to na tym, że możemy strumieniować obraz z komputera bądź smartfona wprost na ekran telewizora. Chromecast współpracuje z systemami Windows, Mac OS, iOS oraz Android.

Na każdej ze wskazanych platform mamy do wyboru wiele programów i aplikacji multimedialnych.  każdą z tych platform oferuje szeroki wybór programów i aplikacji multimedialnych. Maksymalna jakość wideo strumieniowanego z wykorzystaniem Chromecast 3 może wynieść 1920 x 1080 (FullHD), czyli jest to technologia mniej efektywna aniżeli w Mi Box S. 

Najważniejsza różnica między Chromecast 3 a Mi Box S polega na tym, że w tym pierwszym urządzeniu nie możemy bezpośrednio instalować aplikacji, ponieważ musimy korzystać dodatkowo z komputera lub telefonu. 

W Chromecast 4 wprowadzono kilka istotnych zmian. Przede wszystkim, zwiększono jakość strumieniowania wideo do 4K (3840 x 2160). Warto wiedzieć, że Chromecast współpracuje z niemal wszystkimi telewizorami wyposażonymi w port HDMI. Wystarczy go podłączyć i połączyć się z siecią Wi-Fi, aby rozpocząć strumieniowanie.

Fot.: materiał prasowy Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*