Inne

Skuteczne sposoby na blizny po trądziku

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Skuteczne sposoby na blizny po trądziku

Adobe Stock

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Choroby skóry dotykają osób w różnym wieku. Trądzik jest wyjątkowo uciążliwy, ponieważ może pojawić się w bardzo młodym wieku, a zmiany szybko rozprzestrzeniają się po całej twarzy. Wypryski wyglądają nieestetycznie i mogą wywoływać uczucie swędzenia. Jeśli rozdrapiesz pryszcza, w jego miejscu powstanie blizna. Niektóre zmiany potrądzikowe nie znikają pomimo upływu lat. Przeczytaj nasz artykuł i raz na zawsze pozbądź się blizn po trądziku!

Jak powstają blizny po trądziku?

Trądzik to choroba skóry, która może mieć bardzo różny przebieg. To schorzenie często jest spowodowane gwałtownymi zmianami hormonalnymi, które prowadzą do nadmiernego wydzielania sebum. Nawet jeśli nie wyciskasz pryszczy i nie rozdrapujesz ran, to i tak po wyleczeniu trądziku na twarzy mogą pojawić się charakterystyczne blizny i przebarwienia. Blizny są bardzo widoczne, ponieważ różnią się od reszty skóry barwą, brakiem owłosienia i zwykle mają nieregularny kształt. Wiele osób próbuje je ukryć pod grubą warstwą makijażu, jednak takie działanie nie rozwiązuje przyczyny problemu, a jedynie go maskuje. Z wiekiem blizny mogą stawać się coraz bardziej widoczne. Dlatego zaleca się, aby od razu podjąć działania, które doprowadzą do ich rozjaśnienia.

Jak pozbyć się blizn po trądziku?

Istnieje wiele skutecznych sposobów, dzięki którym możesz trwale pozbyć się blizn po trądziku lub wyraźnie zmniejszyć ich widoczność. Co stosować na blizny po trądziku? Podstawą codziennej pielęgnacji powinny być dobrej jakości kosmetyki z witaminą C, witaminą A lub cynkiem. Przy czym przed użyciem danego kremu bądź serum, zwróć uwagę na stężenie substancji aktywnej. W niektórych wypadkach zbyt duże stężenie może podrażnić skórę osłabioną działaniem trądziku. Dlatego pielęgnację warto rozpocząć od kosmetyków z niższą zawartością składników aktywnych, a dopiero później stopniowo można sięgać po silniejsze preparaty. Blizn po trądziku możesz się też pozbyć przy użyciu domowych sposobów. Do tego celu świetnie nadają się domowe maseczki z miodu, awokado i limonki lub oliwy z oliwek.

Polecane zabiegi na blizny po trądziku

Blizny po trądziku mogą być bardzo widoczne, co powoduje znaczny dyskomfort i utrudnia wykonanie makijażu. W takim wypadku warto je rozjaśnić przy użyciu domowych lub profesjonalnych zabiegów. Aby usunąć delikatne zmiany potrądzikowe, zastosuj zwykły peeling. Możesz go wykonywać 2-3 razy w tygodniu. Peeling pobudza procesy regeneracyjne skóry i pomaga usunąć martwy naskórek. Jeśli Twoje blizny są duże i mocno odbarwione, warto zdecydować się na profesjonalne zabiegi medycyny estetycznej. Polecane zabiegi na blizny po trądziku to między innymi:

  • mezoterapia,
  • dermabrazja,
  • zabiegi laserowe,
  • radiofrekwencja mikroigłowa.

Zabieg lub seria zabiegów przeprowadzonych przez doświadczonego specjalistę to skuteczny sposób na bardzo oporne blizny potrądzikowe.

Leczenie blizn potrądzikowych warto rozpocząć zaraz po ustaniu objawów trądziku. Im szybciej zaczniesz kurację, tym lepsze efekty możesz uzyskać. Pamiętaj, że blizny z czasem mogą się pogłębiać. Dlatego absolutnie nie warto ich bagatelizować. Dobrze dobrana kuracja sprawi, że Twoja skóra znowu będzie piękna i promienna.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*