Nowe technologie

Przydatne funkcje programu dla biur nieruchomości usprawniające pracę z klientem

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Przydatne funkcje programu dla biur nieruchomości usprawniające pracę z klientem

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Pracownicy biura nieruchomości mają każdego dnia kontakt z wieloma osobami, muszą też zarządzać licznymi danymi. Żeby w to wszystko nie wkradł się chaos, należałoby wziąć pod uwagę rozwiązania informatyczne, które będą sprzyjać dobrej organizacji pracy.

Przeglądając różne oprogramowania, najlepiej skupić się na tych, które w sposób kompleksowy odpowiadają na wszystkie potrzeby firmy. Doskonałą propozycją będzie system ERP, który wspiera zarządzanie wszystkie obszary działalności firmy.

Dlaczego system ERP?

System ERP to nowoczesne specjalistyczne oprogramowanie, integrujące dane z każdego działu firmy w jedną wspólną bazę danych. To sprzyja wewnętrznemu obiegowi dokumentów, sprawnej komunikacji, porządkowi. Programy tego typu sprawdzą się w każdej firmie, w tym w biurze nieruchomości. Wynika to z ich modułowej budowy. W zależności od tego, w czym specjalizuje się firma i jakie są jej potrzeby, liczba i rodzaj modułów mogą być inne. Aby mieć więc pewność, że będziemy czerpać pełnię korzyści z tego narzędzia, zanim zostanie wdrożone, potrzebna jest dokładna analiza potrzeb. Jakie funkcje powinien mieć system ERP, kiedy interesuje nas program dla biur nieruchomości?

Postaw na wyższą jakość obsługi klienta

Ponieważ jednym z najważniejszych powodów, dla których biura nieruchomości decydują się na oprogramowanie, jest chęć podniesienia jakości obsługi klientów, nasz program musi posiadać CRM i funkcje sprzyjające budowaniu relacji. Liczy się możliwość prowadzenia kalendarza, wprowadzania zadań i robienia notatek. Dzięki temu zawsze będziemy pamiętać o umówionym spotkaniu i wcześniejszych ustaleniach. To będzie duże wsparcie w zarządzaniu procesami wynajmu albo sprzedaży nieruchomości.

Co dla zarządców nieruchomości?

Nieco inaczej będzie wyglądać sytuacja, kiedy biuro specjalizuje się zarządzaniu nieruchomościami. Wtedy musi wyliczać czynsze i media, prowadzić rozliczenia. Potrzebny będzie także przejrzysty i zawsze aktualny program księgowy. Ważne, by w jednym miejscu można było przygotować wszystkie dokumenty, a proces ten był prosty i maksymalnie zautomatyzowany. Program musi pozwolić na katalogowanie, tworzenie zestawień. Przejrzystość w dokumentach jest obowiązkowa. To nie tylko sprzyja porządkowi i redukuje ryzyko błędów, ale też wpłynie na relacje z najemcami, którzy zawsze dostaną na czas swoje rozliczenia.

Co jeszcze jest ważne?

Poza modułami, jakie sprzyjają lepszej współpracy z klientami, są takie, które będą wsparciem także w innych obszarach. Pomocne będą na przykład narzędzia do prowadzenia wszystkich spraw związanych z kadrami i płacami. Przydatny będzie moduł Business Intelligence pozwalający na tworzenie różnego rodzaju analiz i zestawień, które pozwolą zaplanować dalsze kierunki rozwoju. Podczas precyzowania, jakie moduły powinien mieć program, być może będą takie, wobec których będziemy się zastanawiać, czy przydadzą się w przyszłości. Z tego względu dobrze wybierać takie systemy, które można w przyszłości doposażać o nowe funkcjonalności.

Fot.: materiał prasowy Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*