Nowe technologie

Jak dobrać oponę do auta?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Jak dobrać oponę do auta?

Artykuł sponsorowany

Zastanawiasz się, jak wybrać właściwe ogumienie do samochodu? Z tym poradnikiem nie będziesz mieć wątpliwości, jak dobrać odpowiedni rozmiar i rodzaj opon.

Dlaczego wybór odpowiedniego modelu opon ma takie znaczenie?

Wybór właściwych opon samochodowych, które spełniają wszystkie standardy technologiczne, jest konieczny dla bezpiecznego użytkowania samochodu, jego precyzyjnego prowadzenia oraz krótszej drogi hamowania. W sezonie zimowym wybór opon, które gwarantują dobrą przyczepność na drodze pokrytej śniegiem i lodem oraz wykazują niskie opory toczenia, ma szczególne znaczenie dla Twojego komfortu i bezpieczeństwa na drodze. Warto sprawdzić Targum opony, które zostały wyposażone w wyprofilowane kanały poprzeczne na zewnętrznej stronie ogumienia, dzięki czemu opony rewelacyjnie odprowadzają dużą ilość błota pośniegowego i wody oraz pozwalają utrzymać większą kontrolę nad autem. 

Jak wybrać właściwy rodzaj ogumienia?

Aby upewnić się co do rozmiaru felg i ogumienia odpowiednich dla posiadanego auta, należy sprawdzić aktualnie używane ogumienie, zalecenia producenta zawarte w dokumentach pojazdu, a także tabele rozmiaru opon. Najszybszym sposobem jest przyjrzenie się kołu samochodowemu, który na boku zawiera ciąg znaków, informujących kolejno o szerokości opon w milimetrach, profilu opon oraz średnicy felgi. Należy jednak pamiętać, że ta metoda jest właściwa wówczas, gdy mamy pewność, że na takich oponach samochód wyjechał z fabryki lub autoryzowanego serwisu. Warto sprawdzić również informacje o rozmiarze opon zawarte w książce obsługowej i instrukcji obsługi pojazdu. Dane mogą znajdować się także na naklejce fabrycznej umieszczonej we wnęce drzwi kierowcy, na klapce wlewu paliwa lub we wnęce bagażnika.

Czy marka opon ma znaczenie? 

Dla komfortowej jazdy warto zdecydować się na opony renomowanej marki, przykładowo takie jak opony Michelin, które gwarantują wysoki poziom przyczepności oraz charakteryzują się wysoką odpornością na działanie niekorzystnych czynników zewnętrznych, co przekłada się na trwałość i długi czas użytkowania opon. Ze względu na zastosowanie najlepszych mieszanek do produkcji ogumienia opon, możesz zachować lepszą kontrolę nad pojazdem i zredukować ryzyko wypadku samochodowego. Warto zainwestować w opony klasy premium, które zostały wyprodukowane w oparciu o nowoczesne technologie i dzięki wysokiej jakości są wyróżniane w testach organizacji motoryzacyjnych. 

Zdjęcie główne: pexels.com/Mike B

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*