Nowe technologie

Przed nami najbardziej innowacyjna noc w roku

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis
Przed nami najbardziej innowacyjna noc w roku

Już jutro rozpocznie się Noc Innowacji. Dzięki niej przeniesiesz się do wirtualnego świata, poznasz tajniki sztucznej inteligencji i zobaczysz najnowsze technologie z różnych dziedzin.

Noc Innowacji to inicjatywa, która jest zwieńczeniem ogólnopolskiego Festiwalu Cyfryzacji organizowanego przez Fundację DigitalPoland.

W ramach tegorocznej edycji w różnych miastach w Polsce czeka na uczestników moc naukowych i technologicznych atrakcji. To doskonała okazja, aby wziąć udział w licznych warsztatach, panelach dyskusyjnych i pokazach, które przygotowały firmy, instytucje, uczelnie oraz centra naukowe.

W programie m.in. 5G truck, czyli sztandarowy projekt Huawei, dzięki któremu można poznać możliwości, jakie niosą za sobą wirtualna i rozszerzona rzeczywistość, sztuczna inteligencja oraz obliczenia chmurowe. Na wirtualne spacery po Laboratorium Robotycznym zaprasza z kolei Stowarzyszenie Robotyków SKALP.

Deska strachu tylko dla odważnych

Do wirtualnego świata zaprasza również ZENonVR w Gliwicach, gdzie będzie można poczuć na własnej skórze możliwości technologii VR. Przechadzając się po tzw. „desce strachu” uczestnicy będą mieć wrażenie, jakby znajdowali na wysokości 80 piętra wieżowca.

Swoje programy przygotowały również uczelnie, m.in. Politechnika Gdańska, Politechnika Warszawska oraz Uniwersytet Zielonogórski, gdzie będzie można zapoznać się z ich innowacyjnymi działaniami i projektami.

Szczegółowe informacje na temat wszystkich wydarzeń dostępne są na:
https://festiwalcyfryzacji.pl/noc-innowacji

https://www.facebook.com/Festiwalcyfryzacji/photos/a.104625064230907/426228998737177/

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*