Zdrowie i medycyna

Protetyka cyfrowa – nowe możliwości dla wielu gabinetów stomatologicznych

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Protetyka cyfrowa – nowe możliwości dla wielu gabinetów stomatologicznych

Amr Taha/unsplash.com

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Medycyna idzie do przodu i widoczne jest to tak naprawdę na każdym kroku. Dzisiaj istnieje możliwość wyleczenia różnych chorób, które wcześniej były nie do zatrzymania. Również nowoczesne gabinety stomatologiczne idą na przód, oferując kompleksowe usługi pacjentom chcącym cieszyć się zdrowymi zębami. Wśród nowych możliwości, które są do wykorzystania jest skaner wewnątrzustny, możliwy dzięki protetyce cyfrowej. Co to jest za urządzenie? Czy wynajem takiej maszyny jest opłacalny?

Komputerowy obraz jamy ustnej

Skaner wewnątrzustny to precyzyjne urządzenie, które pozwoli na wykonanie komputerowego obrazu jamy ustnej. Przeznaczony jest on nie tylko dla stomatologów, ale także dla ortodontów leczących wady zgryzu. Nie każdy lekarz może być przekonany do możliwości oferowanych przez niego, dlatego można pomyśleć o jego wynajmie, co też pomoże zoptymalizować koszty. Skaner wewnątrzustny wynajmowany jest przez Laboratorium Protetyki Komputerowej Cereclab. Strona tej firmy znajduje się pod adresem https://cereclab.pl/. Jest to urządzenie, które pomoże zaoszczędzić czas, ponieważ nie będzie już potrzeby wykonywania wycisków w tradycyjny sposób. Da to również ulgę pacjentom, którzy na fotelu stomatologicznym mogą poczuć się zdecydowanie pewniej.

Kto może wykorzystać nowoczesny skaner wewnątrzustny?

To wysoce wyspecjalizowane urządzenie powinno znaleźć się w każdym gabinecie dentystycznym, który zwraca uwagę na wysoką jakość obsługi, zachowanie komfortu u pacjentów oraz higienę. Tym bardziej że uzyskany w ten sposób obraz jest wysoko precyzyjny. Nie ma możliwości tego, aby móc uzyskać go w inny sposób, jeżeli chodzi o stomatologię. Stomatolodzy i ortodonci mogą wykorzystać to urządzenie do wykonywania:

  • mostów,
  • licówek,
  • koron,
  • implantoprotetyki,
  • cyfrowej wizualizacji uśmiechu.

Lekarz na bieżąco może pokazywać swojemu pacjentowi to, co dzieje się w jego jamie ustnej, jak również etapu, który będzie możliwy do osiągnięcia po zakończeniu leczenia. Taki obraz komputerowy dla wielu pacjentów staje się dodatkową motywacją do tego, aby leczenie było przez nich kontynuowane. Na dodatek leczenie w znaczący sposób skraca się, ponieważ nie trzeba będzie czekać na utworzenie wycisku przez technika. Płynie wiele korzyści z wykorzystania takiego narzędzia.

Wynajem skanera wewnątrzustnego

Do dyspozycji jest kilka modeli takich skanerów oferujących szereg różnych możliwości. Można zawsze dopasować je do indywidualnych preferencji gabinetu stomatologicznego. Korzystając z możliwości wynajmu, zawsze można liczyć na pełne przeszkolenie, dzięki czemu każdy dentysta będzie wiedział, jak takim skanerem należy się posługiwać. Położony jest mocny nacisk na szkolenie praktyczne, aby stomatolodzy nie mieli problemu z samodzielnym posługiwaniem się. Szczególnie podczas pierwszych prac wykonywanych przy pomocy skanera. Wynajem daje możliwość podjęcia współpracy z laboratorium online. Pierwsza umowa najmu obowiązuje na kilka miesięcy. Jest to czas, który lepiej pomaga zaznajomić się z tym urządzeniem. Po tym czasie stomatolodzy mają możliwość podjęcia decyzji odnośnie kontynuowania współpracy lub też jej zaprzestania.

Zdecydowana większość stomatologów przekonuje się jednak, że to nowoczesne urządzenie podnosi nie tylko komfort samych pacjentów, ale także ich pracy. Chodzi bowiem o to, że skaner eliminuje błędy związane z pobieraniem tradycyjnego wycisku. Nie trzeba będzie martwić się przeciągnięciami, jak również skurczem masy i ich naciskiem na tkanki. Do tego nie trzeba będzie już przejmować się zakupem drogich mas.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*