Ludzie naukiNowe technologie

Powstanie statek badawczy dla milionerów i naukowców

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis
Powstanie statek badawczy dla milionerów i naukowców

Innowacyjny projekt ma pomóc w zwiększeniu świadomości społeczeństwa na temat zmian klimatycznych, a także pozwolić na realizację kosztownych badań naukowych.

Twórcą projektu jest Aaron Oliver z Gibraltaru, który stworzył niepowtarzalny statek w celu połączenia innowacji technologicznych, rozwoju nauki oraz prywatnych przedsiębiorstw. Zestawienie tych trzech dziedzin życia ma pomoc w rozwiązaniu światowego kryzysu klimatycznego. W laboratoriach na statku specjalnie wyselekcjonowani naukowcy będą mieli okazję prowadzić swoje badania na najnowszym i najlepszym dostępnym sprzęcie. Na pokładzie Earth 300 ma znaleźć się także unikatowe wyposażenie, na przykład pierwszy na świecie morski komputer kwantowy, który umożliwia przetwarzanie i analizowanie rozbudowanych baz danych związanych ze zmianami klimatycznymi.

Parametry techniczne

Nowoczesny statek jest wart ponad 900 milionów dolarów, a na jego pokładzie zmieszczą się 22 laboratoria, w których pracę będzie prowadzić 160 naukowców. 300-metrowy statek napędzany będzie atomowo, a jego wodowanie wstępnie zaplanowano na 2025 rok. Na rejs naukowym jachtem będzie można się wybrać także prywatnie. Według wstępnych szacunków 10-dniowa podróż ma kosztować około 3 milionów dolarów.

Zdjęcie główne: Earth300

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*