Inne

Ekspresy ciśnieniowe – najlepsze modele dla kawoszy

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Ekspresy ciśnieniowe – najlepsze modele dla kawoszy

Materiał Partnera

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Nie wyobrażasz sobie poranka bez filiżanki ulubionej kawy? Przyda ci się odpowiedni ekspres ciśnieniowy! Dowiesz się, jaki model wybrać i czym się kierować, poszukując najlepszego sprzętu dla kawoszy.

Jaki ekspres wybrać? Rodzaje urządzeń

Jeśli lubisz pić kawę, msz wiele wygodnych w użytkowaniu urządzeń, które pozwolą ci ją przygotować. Ekspresy do kawy można podzielić na przelewowe i ciśnieniowe. Te pierwsze kojarzysz pewnie z amerykańskich filmów – to pękate dzbanki, w których kelnerka zwykle serwuje dolewki w barze lub kawiarni. Urządzenia te są niedrogie i nie zajmują wiele miejsca na kuchennym blacie. Sprawdzą się jednak głównie dla miłośników czarnej kawy.

Co innego ekspresy ciśnieniowe, które pozwolą ci przygotować szeroki wachlarz aromatycznych napojów. Wśród tego rodzaju urządzeń warto wymienić modele:

 • na kapsułki;
 • kolbowe;

Który ekspres ciśnieniowy wybrać? To zależy od tego, po jaką kawę sięgasz najchętniej. Inne kwestie, które warto wziąć pod uwagę to ilość miejsca na kuchennym blacie i planowany budżet, który chcesz przeznaczyć na zakup.

Ekspresy na kapsułki to niewielkie urządzenia, które świetnie mieszczą się w każdej kuchni. Są łatwe w obsłudze, a przy tym – niedrogie. Musisz jednak liczyć się z tym, że kawę przygotujesz tylko z kapsułek określonego producenta. Koszt jednostkowy takiego napoju jest wyższy niż w przypadku ekspresu innego rodzaju.

Jeśli zależy ci na niewielkim sprzęcie, ale szukasz alternatywy dla kapsułek, rozważ zakup ekspresu kolbowego. Takie urządzenie wymaga nieco wprawy w obsłudze. Przypadnie jednak do gustu prawdziwym kawoszom, którzy chcą mieć wpływ na każdy etap przygotowania ulubionego specjału. Pamiętaj, że potrzebujesz tutaj kawy mielonej – dobrze więc zaopatrzyć się w młynek do kawy!

Chcesz przygotować kawę jednym przyciskiem? Dla ciebie stworzone są ekspresy ciśnieniowe automatyczne! Są najdroższe ze wszystkich rodzajów ekspresów i zajmują najwięcej miejsca na blacie. Jeśli jednak cenisz kawy mleczne i często je pijesz, taki zakup szybko ci się zwróci!

Na jakie parametry zwracać uwagę, kupując ekspres do kawy? Przyjrzyj się:

 • mocy;
 • ciśnieniu;
 • liście kaw przygotowywanych automatycznie;
 • systemowi spieniania mleka;
 • łatwemu sterowaniu;
 • możliwości personalizacji napoju;
 • pojemności zbiornika na wodę;
 • dyskretnej pracy;
 • atrakcyjnemu wzornictwu.

Z jakim wydatkiem trzeba się liczyć? Najbardziej zaawansowane modele to koszt kilkunastu tysięcy złotych! Nie brakuje na szczęście sporo tańszych propozycji. Ekspresy ciśnieniowe automatyczne zaczynają się od ok. 2000 zł. Taniej kupisz modele kolbowe – zwykle za kilkaset złotych.

Polecane modele ekspresów – jaki sprzęt kupić?

Zobacz, które ekspresy ciśnieniowe cieszą się największą popularnością. Każdy z nich będzie dobrym zakupem do twojej kuchni!

 • PHILIPS Series 5400 LatteGo EP5441/50 – świetnie oceniany sprzęt za ok. 2700 zł, który odznacza się wartym uwagi systemem spieniania mleka. LatteGo oznacza podłączany bezpośrednio do ekspresu pojemnik na mleko – bez konieczności używania nieporęcznych rurek. Po przygotowaniu kawy pojemnik możesz przechowywać w lodówce. Łatwo umyjesz go też w zmywarce. Możesz wybrać jeden spośród dwunastu rodzajów kawy. Swoje preferencje zapiszesz w ramach jednego z czterech profili użytkownika. Nawigacja jest prosta i intuicyjna – pomoże ci w tym kolorowy wyświetlacz.
 • KRUPS EA895E Evidence One – sprzęt za mniej niż 2000 zł, który świetnie wpisze się w nowocześnie urządzone kuchenne wnętrze. Masz tutaj do wyboru aż 17 rodzajów kaw! Możesz przygotować dwa napoje jednocześnie – by cieszyć się filiżanką aromatycznej kawy z kimś bliskim. Spodoba ci się również funkcja automatycznego czyszczenia układu spieniania.
 • DE LONGHI Dinamica Plus ECAM370.70.B – elegancki model za ok. 3000 zł. Możesz wybrać jeden z 12 przepisów na kawowe specjały – dwie filiżanki espresso przygotujesz w tym samym czasie! Spodoba ci się wygodny w obsłudze, kolorowy wyświetlacz. W utrzymaniu urządzenia w jak najlepszym stanie pomoże ci automatyczny system czyszczenia i odkamieniania.

Chcesz sprawdzić inne propozycje? Zobacz wszystkie ekspresy ciśnieniowe w sklepie MediaMarkt!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*