Nowe technologie

Na czym polega serwis techniczny?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis
Na czym polega serwis techniczny?

Artykuł sponsorowany

Serwis techniczny może być różny – na przykład samochodowy lub budynków. Na czym konkretnie polega serwis techniczny i jak dokładnie wyglądają usługi techniczne w poszczególnych miejscach? Dowiesz się z tego artykułu!

Serwis techniczny – co to?

Zacznijmy od tego, czym dokładnie jest serwis techniczny. Jest to nic innego, jak kompleksowa obsługa poszczególnych aspektów technicznych Twojej firmy. Może on dotyczyć na przykład całych budynków, poszczególnych jego elementów, takich jak na przykład hale przemysłowe, konkretnych instalacji w budynku, sprzętu IT, czy też pojazdów. 

Obsługa techniczna nieruchomości

Serwis techniczny w zdecydowanej większości dotyczy nieruchomości. Na czym konkretnie polega obsługa techniczna budynków? 

Serwis techniczny nieruchomości to nic innego jak dbanie o dobry stan wszystkich instalacji, w tym elementów takich jak automatyka przemysłowa, ich przeglądy i konserwacja, bieżące remonty i naprawy, a także kontrola samego budynku. Wszystkie te aspekty są niezwykle istotne zarówno z punktu widzenia bezpieczeństwa, jak i sprawności procesów zachodzących w firmie. 

Warto pamiętać, że obowiązek serwisu technicznego nieruchomości nakłada na właściciela Prawo Budowlane. Przede wszystkim musi on zapewnić bezpieczeństw użytkowania obiektu w razie wystąpienia czynników zewnętrznych działających na obiekt, zarówno ze strony sił natury, jak i człowieka – raz w roku obowiązkowy jest więc przegląd stanu technicznego budynku.

Czego dotyczy obsługa techniczna budynku?

Czego konkretnie dotyczy serwis techniczny w przypadku nieruchomości? Podstawowa obsługa techniczna obejmuje:

  • regularny przegląd instalacji elektrycznych zainstalowanych w całym budynku
  • dbanie o instalację przeciwpożarową
  • instalację oraz regularną konserwację klimatyzacji i wentylacji w budynku
  • kontrolowanie sprawności instalacji hydraulicznych
  • kontrolowanie instalacji alarmowych 

Dzięki pełnej obsłudze technicznej Twojego budynku, zleconej profesjonalnej firmie zewnętrznej, możesz mieć pewność, że nieruchomość jest w pełni bezpieczna. 

Zdjęcie główne: pexels.com/cottonbro

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*