Nowe technologie

Rozpoczęła się 6. edycja programu „Nowe technologie dla dziewczyn”

Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis
Rozpoczęła się 6. edycja programu „Nowe technologie dla dziewczyn”

W ramach tegorocznych zmagań 25 wybranych studentek politechnik i kierunków technologicznych otrzyma wsparcie merytoryczne i finansowe. To jedyna taka inicjatywa w Polsce!

„Nowe technologie dla dziewczyn” to program skierowany do młodych kobiet wiążących swoją przyszłość z branża technologiczną. Głównym celem przyświecającym akcji jest zachęcenie dziewczyn do poszerzania wiedzy, rozwoju i zdobywania kwalifikacji w branży IT. Program organizowany jest przez firmę Intel i Fundację Edukacyjną „Perspektywy”.

Na czym polega program „Nowe technologie dla dziewczyn”?

Jak podkreślają organizatorzy co roku otrzymają, ponad 600 zgłoszeń, więc potencjał kobiet w branży technologicznej jest duży. Stypendystki programu przez osiem miesięcy znajdują się pod stałą opieką wybranego przez siebie mentora lub mentorki – doświadczonych pracowników firmy Intel. Ponadto każda z uczestniczek otrzyma dofinansowanie w wysokości 12 000 złotych brutto. Po kilku miesiącach współpracy w parach mentoringowych dziewczyny mają też szansę skorzystać z programu stażowego w firmie Intel, gdzie będą współpracować z najlepszymi inżynierami i programistami rozwijając swoją wiedzę m. in. o networkingu, tworzeniu sztucznej inteligencji czy pojazdach autonomicznych. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*