GeografiaNowe technologie

Rozbudowane możliwości Google Earth pozwalają na obserwację zmian zachodzących na Ziemi

Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis
Rozbudowane możliwości Google Earth pozwalają na obserwację zmian zachodzących na Ziemi

Nowa funkcja „timelapse” daje użytkownikowi szansę na obserwowanie konkretnych obszarów geograficznych w 4 różnych czasach.

Projekt powstał przy współpracy Google oraz NASA, dzięki temu przedstawiany obraz jest dokładny i szczegółowy, gdyż do stworzenia interaktywnej prezentacji wykorzystuje ponad 24 miliony zdjęć satelitarnych.. Aplikacja pozwala na obserwację zmian, jakie zaszły na planecie w ciągu 37 lat, czyli od 1984 roku. Łącznie przygotowano około 800 lokalizacji na całym świecie, które zostały podzielone na kilka kategorii.

Jak skorzystać z Google Earth?

Użytkownicy zainteresowani zapoznaniem się z najnowszą funkcją aplikacji mogą skorzystać z linku, który przenosi bezpośrednio na stronę Goo.gle/timelapse. Przygotowane animacje można oglądać w ramach grup tematycznych, takich jak ekspansja miast, zmieniające się lasy czy ocieplająca się planeta. 37-lenie zmiany można także porównywać w ramach konkretnych lokalizacji związanych z lodowcami, rolnictwem górnictwem czy wycinką lasów. Na liście zapisanych miejsc znalazło się 8 miejsc z Polski, w tym Stadion Narodowy w Warszawie, Białowieża, Wronki czy Świnoujście.

Fot. PIRO4D/Pixabay

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*