Nowe technologie

Gadżety i akcesoria przydatne w nowoczesnym wędkarstwie

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Gadżety i akcesoria przydatne w nowoczesnym wędkarstwie

Artykuł sponsorowany

Kto z nas nie lubi gadżetów i akcesoriów ułatwiających życie? Mogą być one w końcu bardzo przydatne zarówno w codziennych czynnościach, jak i w przypadku rozwijania zainteresowań i hobby. Poznaj kilka naszych propozycji nowoczesnych akcesoriów i gadżetów idealnych dla zapalonych wędkarzy.

Wędkowanie to dla wielu osób bardzo relaksujący sposób na spędzanie czasu na łonie natury. Jednak oprócz odprężenie wędkowanie może przynieść także inną satysfakcję – udany połów. Jednak, aby mieć pewność, że tak właśnie będzie, warto nieco sobie pomóc ciekawymi akcesoriami. Przedstawiamy listę przydatnych nowoczesnych gadżetów dla wędkarzy.

Podstawa wędkowania, czyli dobra wędka

Wędkowanie nie byłoby możliwe bez podstawowego sprzętu, jakim jest wędka. Obecnie na rynku znajdziesz wiele nowoczesnych modeli, które znacznie ułatwią skuteczny połów. Najpopularniejsze modele to z pewnością wędki feedery. Są one idealne na łowienie ryb w rzekach. Dzięki dużej długość tego typu wędek będziesz mógł pozwolić sobie na dalekie, precyzyjne rzuty i pewny hol większości rzecznych ryb, takich jak klenie, brzany i duże leszcze.

Nie oznacza to jednak, że wędka ta sprawdzi się jedynie na wodach płynących – będzie ona równie dobrym kompanem podczas połowu na stawach, jeziorach i starorzeczach. Warto jednak pamiętać, aby na spokojnych stałych wodach używać lekkich koszyczków i najczulszych szczytówek, które pokażą branie nawet małej płotki.

Technologiczne gadżety na wędkarskie wyprawy

Na kilkudniowe (ale nie tylko) wyprawy na ryby warto zabrać ze sobą także kilka przydatnych gadżetów technologicznych. Jednym z nich jest GPS, który może okazać się wyjątkowo przydatny zwłaszcza na nieznanych terenach. Na rynku znajdziesz wiele GPS-sów wodoodpornych i posiadających wytrzymały akumulator –  właśnie ze względu na trwałość baterii, warto zrezygnować z korzystania z nawigacji w telefonie.

Innym akcesorium technologicznym, które przyda się już podczas połowów, jest echosonda. Ten nowoczesny gadżet umożliwia sprawdzenie dokładnej lokalizacji ryby, wskazanie głębokości zbiornika wodnego, struktury jego dna, a także panującej w nim temperatury. Podczas łowienia przydatny może okazać się również sygnalizator brań. Sprawdzi się on na przykład, gdy wypad na ryby trwa kilka dni, ponieważ dzięki niemu będziesz wiedział, kiedy ryba bierze, bez konieczności bezustannego koczowania przy wędce.

Tego typu sygnalizatory wyposażone się w sygnalizację akustyczną i optyczną, możliwość regulowania głośności, tonu i czułości, a także pamięć brania – jest to więc bardzo użyteczne urządzenie, które sprawdzi się podczas wielu wyjazdów wędkarskich. 

Odzież wędkarska

Bardzo przydatnym dodatkiem do wędkarskich wycieczek może okazać się także nowoczesna odzież wędkarska. Szczególną uwagę warto zwrócić na wodery oraz spodniobuty wykonane z najwyższej jakości wodoodpornych materiałów. Dzięki nim bez problemu będziesz w stanie wejść do wody – a obłowienie większości obiecujących miejsc byłoby niemożliwe z brzegu.

Postaw na buty wykonane przy użyciu nowoczesnych technologii, a w szczególności te z neoprenu. Jest to tworzywo w pełni wodoodporne oraz posiadające znakomitą izolację termiczną. Ponadto neoprenowe wodery lub spodniobuty są lekkie i elastyczne, więc możesz mieć pewność, że nie będą krępować Twoich ruchów.

Zdj. główne: Clark Young/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*