Zdrowie i medycyna

Endodoncja w trakcie noszenia aparatu ortodontycznego – czy to w ogóle możliwe?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Endodoncja w trakcie noszenia aparatu ortodontycznego – czy to w ogóle możliwe?

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Dla uzyskania pięknych, prostych zębów wielu ludzi decyduje się na założenie aparatu ortodontycznego. W trakcie leczenia zęby są jednak mocniej narażone na uszkodzenia i próchnicę. U niektórych pacjentów zdarza się więc, że w okresie noszenia aparatu w zębach pojawiają się ubytki wymagające zabiegu endodontycznego, znanego inaczej jako leczenie kanałowe.

Dla uzyskania pięknych, prostych zębów wielu ludzi decyduje się na założenie aparatu ortodontycznego. W trakcie leczenia zęby są jednak mocniej narażone na uszkodzenia i próchnicę. U niektórych pacjentów zdarza się więc, że w okresie noszenia aparatu w zębach pojawiają się ubytki wymagające zabiegu endodontycznego, znanego inaczej jako leczenie kanałowe. Wiele osób zastanawia się, czy wykonanie takiego zabiegu w tej sytuacji jest w ogóle możliwe. W poniższym artykule postaramy się rozwiać wszystkie wątpliwości, czy endodoncja w trakcie noszenia aparatu ortodontycznego jest możliwa.

Leczenie ortodontyczne – kiedy się je stosuje?

Piękny i zdrowy uśmiech uważa się za wizytówkę i ozdobę każdego człowieka. Dlatego właśnie w dzisiejszych czasach coraz więcej osób decyduje się na redukcję wady zgryzu przy pomocy aparatu ortodontycznego. Klinki ortodontyczne, które zakładają aparaty ortodontyczne Kraków i w innych miastach w Polsce, przyjmują więc coraz większą ilość pacjentów. Warto jednak pamiętać, że przed rozpoczęciem leczenia ortodontycznego zęby powinny zostać doprowadzone do stanu prawie idealnego. Należy usunąć z nich wszelkie ubytki, osad oraz próchnicę, by uniknąć nieprzyjemności w trakcie leczenia. Co istotne, przygotowanie uzębienia do założenia aparatu powinien przeprowadzić zaufany i doświadczony stomatolog, taki jak stomatolog Kraków, w Warszawie lub w Gdańsku.

Leczenie kanałowe z aparatem ortodontycznym

Jak już wspomnieliśmy, przed założeniem aparatu ortodontycznego trzeba doprowadzić zęby do idealnego stanu. Oznacza to więc, że również leczenie kanałowe warto wykonać w tym okresie. Jeśli endodoncja Kraków lub w innym mieście w Polsce została wykonana na wczesnym etapie rozwoju choroby, aparat można założyć niedługo po zakończeniu leczenia. W przypadku większego zaniedbania na założenie aparatu można czekać nawet pół roku. W trakcie leczenia ortodontycznego zęby są jednak o wiele wrażliwsze i słabsze, dlatego także w tym okresie mogą wyniknąć problemy z uzębieniem wymagające leczenia kanałowego. Choć dostęp do zębów za aparatem jest dość utrudniony, większość doświadczonych stomatologów posiada niezbędne umiejętności i sprzęt, który pozwala dotrzeć do problematycznego miejsca bez ściągania aparatu. Zabieg endodontyczny przebiega wówczas w analogiczny sposób jak w przypadku osób bez aparatu ortodontycznego. Warto jednak regularnie odwiedzać stomatologa, aby uniknąć potrzeby leczenia kanałowego.

Fot.: materiał prasowy Klienta

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*