Człowiek

Z cyklu „Oni nas inspirują”: Richard Branson – marzyciel i wizjoner

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Z cyklu „Oni nas inspirują”: Richard Branson – marzyciel i wizjoner

Założyciel marki Virgin, Richard Branson, to brytyjski przedsiębiorca, który wyróżnia się zarówno bogatym portfolio, jak i umiejętnością tworzenia innowacyjnych projektów, z których każdy jest lepszy niż poprzedni. W 2011 roku magazyn „Forbes” umieścił tego wizjonera na czwartym miejscu wśród najbogatszych ludzi w Wielkiej Brytanii. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, kim jest Richard Branson.   

Kim jest Richard Branson?  

„Moje zainteresowanie życiem bierze się z narzucania sobie ogromnych, pozornie niemożliwych do osiągnięcia wyzwań i próby ich przezwyciężenia. Chcąc żyć pełnią życia, czułem, że muszę spróbować” – Richard Branson.     

Urodził się 18 lipca 1950 roku w Blackheath w Londynie jako Richard Charles Nicholas Branson. Zbudował imperium, stając się jednym z czołowych angielskich biznesmenów, inwestorów i filantropów. Obecnie jest jednym z najbogatszych ludzi w Anglii z szacowaną wartością majątku wynoszącą 5,2 miliarda dolarów. Za swoją „służbę przedsiębiorczości” w 2000 roku został mianowany “Sir Richardem Bransonem” przez księcia Karola w Pałacu Buckingham.    

Richard Branson słynie nie tylko ze swoich biznesów, ale także z działalności charytatywnej, zainteresowania sprawiedliwością społeczną oraz zamiłowania do przygody i niebezpiecznych sportów.        

Geniusz od najmłodszych lat    

Richard Branson odzyskał niezależność w wieku 16 lat, kiedy to założył własny magazyn o nazwie „Student”. W wieku 20 lat Richard wkroczył w poważny świat biznesu, tworząc Virgin Records – firmę zajmującą się sprzedażą wysyłkową. Następnie marka ta przekształciła się w ogromną grupę przemysłową, prowadzącą różnorodną działalność. Spółki tego podmiotu działają w branży medialnej, transportowej i rozrywkowej. Ze swoją wielką siecią, Anglik rozważa nawet powstanie Virgin Galactic, marki, której celem byłby rozwój turystyki kosmicznej! Obecnie Virgin Group zatrudnia ponad 50 000 osób w 29 różnych krajach.

Richard Branson: Advice for Entrepreneurs | Big Think

Wizjoner i podróżnik, który nie boi się niczego   

Richard Branson słynie z podejmowania niewiarygodnych wyzwań bez patrzenia na koszty. Poszukiwacz przygód pobił rekord przepłynięcia Atlantyku w 1986 roku na pokładzie „Virgin Challenger II”. Z kolei rok później, Richard przeleciał nad tym samym oceanem w zaawansowanym technicznie balonie. Wyczyn ten powtórzył także, lecąc nad Pacyfikiem w 1991 roku, a następnie przekraczając kanał La Manche na desce do kitesurfingu w wieku 61 lat! 

Zobacz także: Z cyklu “Oni nas inspirują”: Steve Jobs – w czym tkwił sukces założyciela Apple?

Porażki nie są mu obce

Włamania do komputerów, bycie oskarżonym na podstawie fałszywych plotek, a także starcie z British Airways – życie Richarda Bransona to nie tylko pasmo sukcesów. W 1994 r. upadła założona przez niego Virgin Cola, a w 2006 roku upadłość ogłosiło Virgin Express, które nie było w stanie konkurować z Brussels Airlines. W 1998 biznesmen odbył nieudany lot balonem dookoła świata. Opuszczając Maroko, Branson i Steve Fossett ukończyli próbę u wybrzeży Hawajów.   Jednak żadne przeciwności losu nie zniszczyły pancerza pewności siebie, który przywdział przedsiębiorca.    

Sam Richard twierdzi, że porażka zawsze jest częścią gry i jest mocno przekonany o swojej wiecznej zdolności do odbijania się od niepowodzeń. 

Fot. Rob Kim/Getty Images Entertainment/Getty Images   

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*