Nowe technologie

Wybór i montaż rolet – co warto wiedzieć?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Wybór i montaż rolet – co warto wiedzieć?

Artykuł sponsorowany

Nowoczesne rolety charakteryzują się estetyką i funkcjonalnością. Produkt właściwie dobrany do potrzeb i wymiarów okna zapewni większy komfort podczas codziennego funkcjonowania. Przeczytaj, o czym warto pamiętać przy wyborze i montażu rolet.

Możliwości, jakie dają rolety wewnętrzne

Rolety sprawdzają się zarówno we wnętrzach tradycyjnych, jak i nowoczesnych. Dzięki możliwości ich całkowitego podniesienia są bardziej dyskretne od zasłon i nie muszą ingerować w wystrój wnętrza. Warto jednak dopasować rolety do koloru ścian lub postawić na jasny kolor tkaniny, aby optycznie powiększyć każde pomieszczenie po opuszczeniu rolet. Obecnie na rynku jest dostępny szereg różnych modeli, wyposażonych w napędy elektryczne lub ręczny mechanizm i prowadzenie żyłkowe. Rolety można kupić o różnych parametrach, m.in. grubościach, fakturach i kolorach, co pozwala na indywidualne dopasowanie ilości przepuszczanego światła, stylu i designu produktu. Nowoczesne rolety znajdą zastosowanie zarówno w przestrzeni mieszkalnej, jak i biurowej. Modele kolorowe i nieprzezroczyste są wykorzystywane również do podziału pomieszczeń lub w charakterze ekranów projektorów. 

Na co zwrócić uwagę przy wyborze modelu? 

Rolety pełnią ważną funkcję we wnętrzu, ponieważ zapewniają większą prywatność, chronią przed nadmiarem słońca i nagrzewaniem się pomieszczenia, a także zaciemniają sypialnię, zapewniając komfortowe warunki do spania. Przy wyborze rolet warto przede wszystkim doprecyzować indywidualne potrzeby. Do najpopularniejszych modeli rolet należą m.in.: rolety antywłamaniowe, rzymskie, dzień-noc, klasyczne żaluzje metalowe oraz modele w kasecie z prowadnicami. Największa funkcjonalnością cieszą się obecnie modele dzień-noc, składające się z kilku warstw materiału ułożonego w pasy, które są naprzemiennie zaciemniające i transparentne. Tak skonstruowana roleta umożliwia regulację ilości wpadającego do wnętrza światła, dzięki czemu może być użytkowana zarówno za dnia, jak i w nocy. Przy wyborze odpowiedniego modelu warto wziąć pod uwagę także sposób montażu, a także łatwość codziennego użytkowania i konserwacji rolet. Dużą zaletą rolet jest to, że świetnie sprawdzają się i na małych, i na dużych przestrzeniach. Nawet jeśli okna mają nietypowy rozmiar, możliwe jest docięcie rolet na wymiar lub zakup specjalnych produktów, takich jak rolety mini, które są przystosowane do małych powierzchni, bezinwazyjne i łatwe do samodzielnego montażu.

Montaż rolet 

Przy montażu niektórych modeli rolet, m.in. antywłamaniowych czy zewnętrznych, należy skorzystać pomocy fachowców. Jeśli wynajmujesz mieszkanie i zależy Ci na tym, żeby nie wprowadzać stałych zmian i wiercić, postaw na rolety bezinwazyjne montowane na skrzydle okiennym lub ścianie przy pomocy specjalnych wieszaków i zaczepów dolnych. 

Zdjęcie główne: pexels.com/Valeria Nikitina

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*