Nowe technologie

Ekologiczne taksówki powietrzne przenoszą się do Europy

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis
Ekologiczne taksówki powietrzne przenoszą się do Europy

Chiński koncern ogłosił współpracę z włoskimi projektantami i zapowiedział rozpoczęcie pracy na terenie Starego Kontynentu.

Biuro architektoniczne z Rzymu stworzyło projekt nietypowych lądowisk, które mają pozwolić na lądowanie nie tylko helikopterów, ale także wiropłatów czy tiltrotorów. Veriport pozwoli na komercyjne przewożenie klientów, którzy na wysoko umieszczoną w koronach drzew platformę dotrą windą, skąd odbierze ich latająca taksówka. Koncepcja spotkała się z dużym uznaniem środowiska, a włoska firma rozpoczęła współpracę z chińskim przedsiębiorstwem Ehang, które zajmuje się produkcją maszyn typu AAV, czyli autonomicznych pojazdów latających. Kooperacja firm ma zakończyć się wdrożeniem koncepcji w życie na terenie Europy.

Nowoczesny projekt

Lądowiska mają być wykonane na wysokich konstrukcjach przypominających baobaby z drewna i metalu. Zdaniem twórców mają być ekologiczne, przyjazne środowisku i luksusowe, a energia zasilające działalność platformy oraz maszyn ma być pobierana z instalacji zamontowanych w kolumnie i specjalnych paneli słonecznych. Na platformach widokowych oprócz lotnisk dla taksówek mają się znajdować także kawiarnie, poczekalnia i taras widokowy. Latające pojazdy pomyślnie przeszły już pierwsze testy nad Morzem Południowochińskim i docelowo mają łączyć położone na nim wyspy z lądem. Kiedy pierwsze lądowiska pojawią się w Europie jeszcze nie wiadomo.

Fot. materiały EHang

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*