Zdrowie i medycyna

Urządzenia i akcesoria służące do wykonania manicure

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Urządzenia i akcesoria służące do wykonania manicure

Artykuł sponsorowany

Niezależnie od tego, czy zaczynasz przygodę z wykonywaniem profesjonalnego manicure, czy chcesz spróbować swoich sił wyłącznie jako amator – dobry sprzęt to podstawa. Jakie urządzenia i akcesoria to “must have” każdej stylistki paznokci? Poznaj odpowiedź teraz! 

Umiejętności i zmysł estetyczny to nie wszystko. Jeżeli w grę wchodzi wykonanie profesjonalnej usługi powinnaś zadbać o kompleksowe wyposażenie salonu. Sprzętu dostępnego na rynku branży beauty nie brakuje. Przedstawiamy niezbędne akcesoria, które oferuje każda hurtownia kosmetyczna. O jakich mowa? Sprawdź sam! 

Frezarka do paznokci 

Czym są i jak działają frezarki do paznokci? To wielofunkcyjne urządzenia elektryczne wyposażone w kompleksowy zestaw nakładek i frezów, dzięki którym możliwe są modelowanie kształtu i powierzchni paznokcia. Na zakup sprzętu decydują się osoby, które podejmują się samodzielnej stylizacji w domu. Jakich funkcji możesz się spodziewać po tym urządzeniu? Oto kilka z nich: 

  • modelowanie i piłowanie płytki paznokcia, 
  • skracanie długości paznokcia, 
  • polerowanie płytki, 
  • eliminowanie nieestetycznych skórek, 
  • wyrównywanie płytki paznokcia, 
  • pozbywanie się wcześniej wykonanego manicure/pedicure. 

Nie musisz martwić się o wykonywanie dodatkowych zabiegów, np. namaczania lub zmiękczania paznokcia i naskórka. W oka mgnieniu pozbędziesz się również lakieru hybrydowego, bez konieczności użycia acetonu. 

Autoklaw kosmetyczny 

Salon kosmetyczny to miejsce, w którym bezpieczeństwo w zakresie higieny powinny być na najwyższym poziomie. Sterylizacja narzędzi stanowi priorytet dla wykonującej usługi stylistki, a zapewnia je autoklaw. Dobrej jakości sprzęt wyróżnia wygoda użytkowania za sprawą – prostej obsługi, optymalnego zużycia wody do liczby sterylizowanych narzędzi oraz możliwość zapisu wszystkich danych na urządzeniu. 

Ciche działanie i krótki czas procesów sterylizacji to atuty, które warto wziąć pod uwagę przy wyborze najlepszego modelu. W branży kosmetycznej rekomendowany jest zakup autoklawu klasy B, wykorzystywanego także w medycynie. Sprzęt tego typu spełnia wymogi sanitarne i gwarantuje znakomitą jakość sterylizacji. 

Co jeszcze przesądza o tym, że autoklaw jest niezastąpionym urządzeniem w każdym gabinecie świadczącymi usługi manicure i pedicure? Możliwość sterylizacji przedmiotów wielokrotnego użytku, m.in. pilników, pęset czy nożyczek. W ten sposób dbasz o bezpieczeństwo swoje, klientów i skutecznie przeciwdziałasz rozprzestrzenianiu się poważnych w skutkach drobnoustrojów chorobotwórczych.

Fot.: Ke Vin/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*