Człowiek

Studia podyplomowe online – najlepszy sposób na podnoszenie kwalifikacji zawodowych

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Studia podyplomowe online – najlepszy sposób na podnoszenie kwalifikacji zawodowych

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Nieustanny rozwój, zdobywanie nowej wiedzy i podnoszenie swoich kwalifikacji zawodowych to jedyna recepta na sukces na rynku pracy. Tylko w ten sposób wyróżnisz się na tle konkurencji, zdobędziesz podwyżkę lub awans, a także zyskasz szansę na przebranżowienie się. Świetnym rozwiązaniem dla osób, które chcą się rozwijać, są studia podyplomowe online. Dlaczego warto je rozważyć, jak przebiegają i co można studiować?

Dlaczego warto rozważyć studia podyplomowe online?

Zastanawiasz się, dlaczego studia online bez zjazdów są dobrym wyborem? To proste – podyplomówka przez internet niesie za sobą wszystkie korzyści, co jej stacjonarny odpowiednik, jednak z jedną dość istotną przewagą. Zamiast uczęszczać na zajęcia na uczelni w tygodniu albo weekendy, to ty decydujesz, kiedy i gdzie się uczysz. Elastyczność i wygoda, jaką zapewniają studia podyplomowe online, sprawiają, że możesz nieustannie podnosić swoje kwalifikacje zawodowe lub zdobywać wiedzę z nowej branży, nie rezygnując z aktualnego trybu życia i pracy.

Jak wyglądają studia online?

Podyplomowe studia online bez zjazdów nie różnią się w przebiegu niczym od swoich stacjonarnych odpowiedników. Nadal wymagają zapoznawania się z materiałami edukacyjnymi, jednak robisz to za pośrednictwem intuicyjnej platformy e-learningowej. To również z jej pomocą podchodzisz do testów cząstkowych i do tego generalnego na zakończenie studiów podyplomowych. A co z pracą dyplomową? Tu sytuacja wygląda podobnie – nie musisz odwiedzać uczelni, aby ją złożyć i zaliczyć. Wszystko odbywa się przez internet. Po uzyskaniu pozytywnego wyniku zarówno z testu generalnego, jak i wspomnianej przed chwilą pracy dyplomowej otrzymujesz świadectwo ukończenia studiów podyplomowych. Świadectwo ukończenia studiów wydawane jest zgodnie z rozporządzeniem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz wygląda identycznie jak dokument wydawany po ukończeniu kierunku stacjonarnego

Jakie kierunki możesz wybrać na podyplomowych studiach online bez zjazdów?

Studia podyplomowe online mają jeszcze jedną dużą zaletę, która wyróżnia je na tle ich stacjonarnych odpowiedników. Z uwagi na fakt, że nauka odbywa się całkowicie przez internet, zajęcia nie są ograniczone przez dostępność wolnych sali. Efekt? Jeszcze więcej kierunków, dzięki czemu bez problemu znajdziesz ścieżkę zgodną z aktualną branżą lub tą, w której planujesz spróbować swoich sił w przyszłości. Możesz zapisać się na studia podyplomowe online z prawa, psychologii, marketingu, administracji i zarządzania, dietetyki, coachingu, logopedii, kosmetologii, architektury wnętrz i wielu innych.

Gdzie zapisać się na studia podyplomowe online?

Jeśli przekonaliśmy cię, że studia podyplomowe online są dobrym rozwiązaniem na podniesienie kwalifikacji zawodowych, to warto poświęcić chwilę na wybór odpowiedniej uczelni. Zapisz się do placówki, która ma status uczelni wyższej i realizuje program zgodny z wytycznymi MNiSW (tak jak np. Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego). Dobrym pomysłem jest także wcześniejsze sprawdzenie opinii absolwentów – co sądzą o studiach podyplomowych online na danej uczelni, czy są zadowoleni z kadry i przebiegu nauki oraz czy w trakcie studiowania napotkali jakiekolwiek trudności.

Zdj. główne: materiał od klienta

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*