Nowe technologie

Sposoby ogrzewania budynków

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Sposoby ogrzewania budynków

Artykuł sponsorowany

Instalacja grzewcza zaliczana jest do jednej z ważniejszych w domu. W dzisiejszych czasach możesz wybierać spośród wielu różnych sposobów na ogrzewanie. Czym charakteryzują się te najpopularniejsze? Dowiesz się z tego artykułu!

Instalacja grzewcza jest jedną z ważniejszych, a jednocześnie jedną z najdroższych instalacji domowych. Dlatego też tak ważne jest, aby dokładnie ją przemyśleć. Jakie są najchętniej wybierana sposoby ogrzewania budynków?

Ogrzewanie paliwem stałym

Do najczęściej wybieranych sposobów ogrzewania wciąż zaliczane jest ogrzewanie paliwem stałym. Jest ono wykorzystywane przede wszystkim w budynkach, które nie mają dostępu do miejskiej sieci gazowej. Jednak jakie paliwo stałe wybrać?

Warto przede wszystkim pamiętać, że w dzisiejszych czasach odchodzi się od używania węgla, jako że jest to mało ekologiczne i niezdrowe paliwo. Na rynku znajdziesz jednak wiele skutecznych alternatyw takich jak ekogroszek lub pellet. Są to paliwa stałe, które w przeciwieństwie do węgla, są bezpieczne zarówno dla środowiska, jak i dla zdrowia człowieka. 

Należy także pamiętać, że aby ogrzewanie paliwem stałym było możliwe, konieczna jest instalacja pieca. Kotły i piece znajdziesz między innymi na stronie https://armatura24.pl/kotly-c-o

Pompy ciepła

Ogromną popularnością w ostatnich latach cieszą się również pompy ciepła. Jest to bowiem najbardziej ekologiczne rozwiązanie grzewcze dostępne na rynku.  Jak działają takie pompy?

Pompa to urządzenie pobierające energię odnawialną z gruntu, wody lub z powietrza. Dzięki temu koszty ogrzewania są stosunkowo niskie, a sama inwestycja zwróci się już po kilku latach. Co więcej, urządzenie to ma także wiele więcej zalet. Pompy nie wytwarzają żadnych spalin ani pyłów, dzięki czemu są całkowicie bezpieczne nie tylko dla środowiska, ale również dla Ciebie i innych domowników. Są to także urządzenia praktycznie bezobsługowe. 

Ogrzewanie elektryczne

Kolejnym dość popularnym w ostatnim czasie rozwiązaniem jest ogrzewanie elektryczne. Jest to świetna propozycja przede wszystkim dla małych i energooszczędnych domów, genialnie sprawdzi się także w systemach smart home. Ogrzewanie elektryczne to także najlepszy wybór, jeśli chodzi o ogrzewanie podłogowe. Jakie zalety ma ten typ ogrzewania?

Ogrzewanie elektryczne jest przede wszystkim bardzo komfortowe i proste w użytkowaniu. Należy jednak pamiętać, że aby było ono opłacalne, koniecznie jest zamontowanie dobrej izolacji cieplnej budynku.

Fot.: Mikhail Nilov/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*