Człowiek

Rekordy Guinnessa potrafią zaskakiwać! Oto najciekawsze z nich!

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Rekordy Guinnessa potrafią zaskakiwać! Oto najciekawsze z nich!

Księga Guinnessa to dość nietypowy informator, który zawiera listę rekordów w przeróżnych dziedzinach życia, czy sportu. Pierwsze jej wydanie pojawiło się 27 sierpnia 1955 roku, a w tym roku obchodziło 65. rocznicę. Księga Guinnessa stała się bestsellerem. Jej założeniem było stworzenie zbioru humorystycznych ciekawostek i faktów, ale odpowiednio udokumentowanych. Po dziś dzień publikacja jest jedną z najbardziej prestiżowych. Posiada aż 120 oddziałów w różnych krajach i ma swoją główną siedzibę w Londynie. 

W Księdze Guinnessa znajdziemy mnóstwo interesujących rekordów. Zdarzają się również te z kategorii „najdziwniejsze”, w które czasem ciężko uwierzyć. Każdego roku  ludzie z całego świata podejmują próby bicia rekordów Guinnessa w najróżniejszych kategoriach. Dla niektórych to tylko zabawa, dla innych marzenie. Wpisanie do księgi to duże osiągnięcie, które gwarantuje nie tylko sławę, ale również możliwość bycia wzorem i inspirowanie innych do działania. Oto lista najciekawszych rekordów Guinessa. 

Najbardziej wytatuowany senior

Najbardziej wytatuowanym seniorem, jest Charles „Chuck” Helmke z USA. Mężczyzna ma 97,5 % wytatuowanego ciała. W przypadku seniorek rekord ten należy do Charlotte Guttenberg.

Guinness World Records – Most tattooed senior citizens – GWR Beyond The Record

Największa kolekcja pamiątek Batmana

Największa kolekcja pamiątek Batmana liczy  8226 różnych przedmiotów i figurek i należy do Brada Ladnera z USA. Zaczął je kolekcjonować w 1988 roku.

Najwięcej osób myjących twarz online

Ten rekord Guinnessa ustanowiono 23 lipca 2020 r. online – w Indiach. Rekord należy do pracowników firmy NIVEA. Rekord pobiło 119 osób. Uczestnicy przyłączyli się do rekordu za pośrednictwem aplikacji do rozmów online. Była to akcja zorganizowana przez markę w ramach nowego produktu do pielęgnacji dla mężczyzn.

Najdłuższa pizza na świecie

Rekord ten należy obecnie do Amerykanów. 10 czerwca 2017 roku w stanie Kalifornia w miejscowości Fontana wyprodukowano pizzę mającą 1930,39 m długości. Pizza powstała aż z 8 ton ciasta, 2,5 tony sosu pomidorowego i aż 1,5 tony mozzarelli. Warto dodać, że w 2010 r. podobnym rekordem mogli pochwalić się Polacy. Pizza, która powstała wtedy w Krakowie miała 1 km, 10 m i 28 cm.

Ślub pod wodą

Ewa i Paweł z Zielonej Góry, 27 sierpnia 2011 r. w Jaworznie wzięli pierwszy w Polsce i zarazem największy na świecie ślub pod wodą. Para Młoda, najpierw zdecydowała się na formalny ślub w Żorach, a następnie, w centrum nurkowym Koparka wzięli ślub pod wodą, gdzie spędzili razem 25 minut. Wraz z nimi zanurkowały jeszcze 273 osoby. Specjalnie na tę okazję ich pianki zostały wystylizowane na suknię ślubną i garnitur.

Największa kolekcja pluszowych misiów

Największą kolekcją pluszowych misiów może pochwalić się Jackie Miley z USA. Jej asortyment składa się z 8026 pluszaków.

Guinness World Records – World’s Largest Teddy Bear Collection – Meet the Record Breakers

Najstarszy kulturysta

Najstarszym kulturystą jest Jim Arrington z USA, (ur. 1 września 1932 r.). W 2015 roku, w wieku 83 lat rywalizował podczas profesjonalnego konkursu kulturystycznego.

Najwięcej koszulek założonych na siebie jednocześnie

Ten rekord Guinnessa ma długą historię – pobijany był już wiele razy. Tym razem zwycięzcą okazał się Ted Hastings, który założył na siebie aż 260 t-shirtów jednocześnie!

Najwięcej balonów nadmuchanych w ciągu godziny

Hunter Ewen z USA w ciągu godziny nadmuchał 910 balonów.

Najdłuższe paznokcie u rąk

Najdłuższe paznokcie u rąk należą do Ayanny Williams z USA i mają łączną długość 576,4 cm.

Rekordy Guinessa zmieniają się w zależności od czasów, pomysłów i motywacji ludzi. Z każdym rokiem, przybywa ich coraz więcej. To doskonała propozycja dla wszystkich, lubiących zdrową konkurencję, eksperymentowanie i szukanie przygód.

Fot. Capliore/Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*