Nowe technologie

Przydatne akcesoria do auta

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Przydatne akcesoria do auta

Artykuł sponsorowany

Niezależnie od tego, czy w samochodzie spędzasz 5 minut dziennie, czy też kilka godzin, to warto, aby znalazło się w nim kilka najważniejszych akcesoriów, które każdy zmotoryzowany powinien mieć zawsze przy sobie. Część z nich zwiększa bezpieczeństwo, jak np. uchwyt na smartfona lub ładowarka samochodowa, a część na komfort, jak relingi czy dodatkowa nawigacja. W dzisiejszym artykule przygotowaliśmy kilka najpopularniejszych akcesoriów niezbędnych w każdym samochodzie osobowym lub ciężarowym.

Warto dbać o swój komfort i bezpieczeństwo

Niektórym osobom akcesoria samochodowe kojarzą się wyłącznie z dodatkami sprzyjającymi komfortowi, tak naprawdę jednak na rynku znajdują się również takie, które szczególnie mogą chronić przed wieloma niebezpieczeństwami czyhającymi na każdego kierowcę. Warto zatem przejrzeć wszystkie akcesoria i chronić swoich pasażerów i kierowcę, a przy tym także zadbać o ich komfort i wygodę w trakcie długich, wielogodzinnych podróży.

Jakie akcesoria stanowią dobry wybór dla każdego fana motoryzacja?

Poniżej znajduje się lista najczęściej wybieranych akcesoriów motoryzacyjnych, które każdy zmotoryzowany powinien mieć przy sobie zawsze, gdy wyjeżdża w firmową lub prywatną podróż.

  • Nawigacja – niewielu zmotoryzowanych starszej daty jest na tyle obeznanych w temacie współczesnej technologii, że będą w stanie opanować telefoniczną nawigację. Ta dedykowana, którą umieszcza się np. przed przednią szybą, jest znacznie prostsza w obsłudze – wystarczy wpisać adres i oczekiwać na wskazówki. Nie potrzeba dodatkowej konfiguracji oraz zmiany różnych parametrów.
  • Uchwyt na smartfona – nowocześni zmotoryzowani z kolei z całą pewnością chcą mieć w swoim aucie miejsce na telefon. Doskonałym wyborem są uchwyty, w których można zapiąć swój smartfon i np. uruchomić program muzyczny czy nawigację.
  • Relingi – relingi dachowe są akcesoriami, które znacznie zwiększają praktyczność całego auta i umożliwiają przewóz nawet bardzo dużym, niewymiarowych obciążeń, których nie da się zabrać w podróż bez ich zastosowania. Są to np. rowery, które można przewozić na sztorc. Więcej na ten temat dowiesz się z witryny https://www.franceauto.pl/czesci-karoserii/relingi-dachowe
  • Podstawowe narzędzia – w sklepie franceauto.pl warto również kupić dodatkowe narzędzia, które znacznie ułatwiają samodzielną pracę nad autem, w tym regulację wielu urządzeń oraz ich odkręcenie czy dokręcenie. Zazwyczaj narzędzia występują w kompletach, dzięki czemu ich zakup nie powinien być kłopotliwy nawet dla początkujących majsterkowiczów.
  • Ładowarka samochodowa – czasami wyładowanie się smartfona to po prostu niezbyt komfortowa sytuacja, często jednak także bardzo niebezpieczna, np. gdy jedziemy przez zupełne odludzia w trakcie zimy lub upału. Brak baterii w telefonie może uniemożliwić wezwanie pomocy w razie potrzeby, dlatego warto mieć zawsze pod ręką ładowarkę samochodową, która sprawdzi się w takich awaryjnych sytuacjach.

Fot.: Matthew Daniels/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*