Artykuł sponsorowany
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.
Polonia w Niemczech jest bardzo liczna. Według szacunkowych danych pracuje w tym kraju około 900 tys. osób. Wpływ na to ma bliskość granicy z Polską i godne wynagrodzenie za pracę. Polacy rozsiani są po całym świecie i również Austria, choć nie tak licznie, wybierana jest jako kierunek emigracji. Oba te kraje łączy nie tylko język, ale i podatki. Pracownicy, tak jak w Polsce, mają obowiązek składania rocznych deklaracji podatkowych. O tym, kto musi się rozliczyć z zagranicznym fiskusem oraz jak tego dokonać podpowiemy w dzisiejszym artykule.
Podatnicy w Niemczech, którzy uzyskali dochód przekraczający 10 700 euro mają obowiązku rozliczenia się z urzędem skarbowym. Dotyczy to również osób podejmujących się pracy u więcej niż jednego pracodawcy oraz emerytów i rencistów. Aby ubiegać się o zwrot podatku z Niemiec, konieczne jest skompletowanie wymaganych dokumentów. Najważniejszym z nich jest kopia karty podatkowej, którą otrzymuje się od pracodawcy – Lohnsteuerkarte. Wyszczególnione są na niej dochody osiągnięte w poprzednim roku podatkowym. Dzięki niej niemieccy urzędnicy określą, czy podatnikowi przysługuje wspomniany wcześniej zwrot.
Polacy mogą przyspieszyć całą procedurę rozliczenia podatkowego. Biura podatkowe wykorzystują w codziennej pracy nowoczesną platformę informatyczną, która znacznie ułatwia pełną wymianę danych z Finanzamt. Jest to skuteczna i bezpieczna metoda rozliczenia podatku z Niemiec.
Atrakcyjny socjal i wysokie wynagrodzenie. Te dwa czynniki przyciągają naszych rodaków do Austrii. Ten mały, niepozorny kraj należy do najbogatszych krajów świata. Perspektywa mieszkania w Austrii na pewno jest kusząca dla wielu Polaków. Ci, którzy pracują na tzw. Arbeitsvertrag, czyli odpowiedniku naszej umowy o pracę, mają odprowadzane przez pracodawców składki na podatek dochodowy. Pracownik – rezydent, którego praca trwała dłużej niż 6 miesięcy, ma możliwość ubiegania się o zwrot nadpłaconego podatku w Austrii. Sam czas oczekiwania na decyzję urzędników wynosi średnio od 2 do 6 miesięcy, ale niewykluczone, że w przypadku szybszego wypełnienia formalności pieniądze trafią prędzej na konto. Wejdź na https://holandia.org/zwrot-podatku/austria/ i dowiedz się więcej o rozliczeniu podatku z Austrii.
Biuro podatkowe, które posiada wiedzę i doświadczenie w zakresie podatków zagranicznych pomoże Tobie w odzyskaniu należnych pieniędzy. Często zdarza się tak, że Polacy nie do końca orientują się w systemie podatkowym danego kraju. Doradca podatkowy podpowie, jakie ulgi przysługują podatnikowi, aby mógł on uzyskać większą kwotę zwrotu, a samo zeznanie podatkowe zostanie przygotowane bez błędów, co mogłoby wydłużyć całą procedurę rozliczenia. Skorzystaj z pomocy biura podatkowego i nie przejmuj się formalnościami.
Fot.: materiał prasowy Klienta.