Człowiek

Gdzie znaleźć najlepsze ubezpieczenie turystyczne?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Gdzie znaleźć najlepsze ubezpieczenie turystyczne?

Wakacje to czas beztroskiej zabawy, odpoczynku lub też spędzania czasu w bardziej aktywny i przyjemny sposób. Aby nie musieć martwić się różnymi możliwymi wypadkami, warto zabezpieczyć się przed ich skutkami. W tym celu polecamy skorzystać z ofert towarzystw ubezpieczeniowych, które zapewniają poczucie bezpieczeństwa i świadomość, że w przypadku niespodziewanych zdarzeń nie zostaniemy sami. Jakie jeszcze korzyści zapewnia ubezpieczenie turystyczne oraz gdzie znaleźć najlepszą ofertę? Podpowiadamy!

Dbanie o siebie podczas podróży

Zdrowie jest bezcenne, jednak w przypadku wyjazdów zagranicznych zdarza się, że jego odzyskanie kosztować może dziesiątki, jak nie setki tysięcy złotych. Co prawda każdy obywatel Europy ma prawo do wyrobienia karty EKUZ, czyli Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego, jednak w jej ramach zyskujemy jedynie dostęp do podstawowej opieki zdrowotnej. Na skutek urazów bądź wypadków często istnieje potrzeba uzyskania specjalistycznej pomocy, która nie zostanie nam udzielona bezpłatnie w ramach ubezpieczenia zdrowotnego.

Czym jest polisa turystyczna i kiedy najlepiej ją wykupić?

Istnieją specjalne ubezpieczenia turystyczne, które proponują szeroki zakres usług. W ich ramach możliwe jest uzyskanie odszkodowania oraz finansowania leczenia czy rehabilitacji, która pozwoli na zdecydowanie szybszy powrót do zdrowia. Objąć nią można nie tylko siebie, ale również naszych współtowarzyszy, przyjaciół i rodzinę. Taki rodzaj zabezpieczenia sprawi, że będzie można w pełni oddać się rozrywkom bez zamartwiania się o ich konsekwencje.

Ubezpieczenie turystyczne powinna posiadać każda osoba planująca wyjazd, bez znaczenia gdzie się wybiera, z kim, do jakiego kraju, w jakim celu i na jak długo. Szczególnie ważne jest to w przypadku osób chorujących przewlekle, dzieci i osób starszych, a także, kiedy nasz cel podróży znajduje się poza Europą, gdy wyjeżdżamy do pracy lub jeśli planujemy na miejscu spędzać czas aktywnie, w szczególności uprawiając sporty ekstremalne oraz te o wysokim ryzyku. 

Jak działa porównywarka ubezpieczeń turystycznych?

Aby znaleźć najkorzystniejszą ofertę ubezpieczenia turystycznego, warto skorzystać z odpowiednich narzędzi, takich jak, chociażby porównywarka ubezpieczeń na wakacje Wakacyjna Polisa. W jej ramach porównać można aż 43 oferty w jednym miejscu. Proponowane ubezpieczenia zapewniają pełną ochronę przez 24 godziny na dobę zarówno w kraju, jak i poza jego granicami. Narzędzie to jest niezwykle proste w obsłudze i intuicyjne, a porównanie ofert zająć może nawet mniej niż minutę. Dodatkowo porównywarka współpracuje z przodującymi ubezpieczalniami na rynku, mając dostęp do ich aktualnych cen i promocji.

Co nam daje porównywarka?

Wśród dostępnych na stronie polis znaleźć można, chociażby ubezpieczenie podróżne, które chroni ubezpieczonego na całym świecie. Jego koszt zaczyna się od nawet dwóch złotych dziennie. Polisa turystyczna dla sportowców to rozwiązanie stworzone z myślą o osobach aktywnych fizycznie. Jego posiadacz w przypadku urazu zwolniony jest z opłat za leczenie, które bierze na siebie ubezpieczyciel. Ten rodzaj ubezpieczenia rozszerzyć można o pakiety związane z uprawianiem sportów ekstremalnych lub wysokiego ryzyka.

Ubezpieczenie wyjazdu do pracy za granicą to idealna opcja dla sezonowych pracowników, którzy chcą móc poczuć się w pełni bezpiecznie, z kolei ubezpieczenie na narty to szczególny rodzaj polisy, który usuwa niebezpieczeństwo wielkich kosztów leczenia w przypadku kontuzji na stoku narciarskim, a także pozwala na ubezpieczenie często niezwykle drogiego sprzętu narciarskiego. Warto więc sprawdzić ubezpieczenie, jakim jest polisa turystyczna na https://wakacyjnapolisa.pl/.

Zdj. główne: Mesut Kaya/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*