Człowiek

Notatek.pl: jakich błędów nie popełniać podczas przygotowań do sesji jesiennej?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Notatek.pl: jakich błędów nie popełniać podczas przygotowań do sesji jesiennej?

Artykuł sponsorowany

Sesja jesienna zbliża się wielkimi krokami, a część studentów intensywnie przygotowuje się do egzaminów. Warto zdawać sobie sprawę, że czasem nieświadomie popełniamy błędy, które mogą skończyć się niezdanym egzaminem. Co to za błędy i jak możemy ich uniknąć?

Nauka na ostatnią chwilę

Problemem wielu studentów jest to, że zaczynają przygotowywać się do sesji w ostatniej chwili. W rezultacie często zdarza się, że mają po prostu za mało czasu, żeby opanować materiał niezbędny do zdania egzaminów. Choć w wakacje mamy ochotę, żeby robić wiele innych rzeczy niż siedzieć nad książkami, powinniśmy pomyśleć o tym, gdy przygotowywaliśmy się do egzaminów w sesji letniej. Jeżeli nie zdaliśmy egzaminów lub nie podeszliśmy do nich w pierwszym terminie, teraz musimy ponieść konsekwencje. Osoby, które nie są w stanie tego zaakceptować powinny zrezygnować ze studiów.

Rozwiązanie tego problemu jest proste – musimy uczyć się regularnie przez całe wakacje. Najlepiej postanowić sobie, że będziemy uczyć się każdego dnia. Następnie trzymajmy się tej zasady nawet wówczas, gdy bardzo nam się nie chce

Niedogadanie się z egzaminatorem

Poważnym błędem, który popełniają studenci przygotowujący się do sesji jesiennej jest brak komunikacji z egzaminatorem. Często zdarza się, że egzaminy jesienią wyglądają inaczej niż te organizowane latem. Niekiedy egzaminatorem jest inna osoba. Jako studenci mamy obowiązek dowiedzieć się kto będzie przeprowadzał egzamin. Pracownicy naukowi mają swoje dyżury latem. Warto wybrać się na jeden z nich i dowiedzieć się jakie zagadnienia będą obowiązkowe na egzaminie jesiennym.

Nagminne stosowanie substancji wspomagających

Błędem części studentów, którzy pochodzą do nauki bardzo poważnie jest stosowanie nadmiernych ilości różnego rodzaju substancji poprawiających wydolność mózgu. Nawet jeżeli jest to tylko kawa lub napoje energetyczne, musimy zdawać sobie sprawę, że spożywanie ich w nadmiarze przyniesie efekt odwrotny od zamierzonego. Eksperci z notatek.pl przekonują, że znacznie lepszym sposobem na efektywną naukę jest wysypianie się i zdrowe odżywianie. Jeżeli tylko nie odłożymy nauki na ostatnią chwilę to powinno całkowicie nam wystarczyć.

Uczenie się z niekompletnych notatek

Możemy mieć problem z przygotowaniem do egzaminów, jeżeli nasze notatki są niekompletne. Często zdarza się, że nie chcemy lub nie możemy pożyczyć ich od kolegów z roku. Są osoby, które mają notatki, jednak po kilku miesiącach nie rozumieją zawartych w nich skrótów myślowych. Czasami po prostu nie zrozumieliśmy jakiegoś zagadnienia, jednak obawialiśmy się poprosić wykładowcę o dodatkowe wyjaśnienie. W takiej sytuacji dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z materiałów zamieszczonych w serwisie notatek.pl.

Notatek.pl działa już od wielu lat i magazynuje notatki i materiały naukowe ze wszystkich przedmiotów wykładanych na polskich uczelniach. Jest więc doskonałą bazą wiedzy. Bardzo prawdopodobne jest, że w serwisie znajdują się notatki z ubiegłych lat dotyczące przedmiotu, z którego zdajemy egzamin. Jeśli nie możemy odnaleźć notatek z naszej uczelni, sprawdźmy analogiczne przedmioty wykładane w innych szkołach.

Zachęcamy, żeby w notatek.pl dzielić się także swoimi notatkami. Pamiętajmy, że pomagając innym nic nie tracimy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*