Człowiek

Nauka przez zabawę, czyli jak działają karty edukacyjne?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Nauka przez zabawę, czyli jak działają karty edukacyjne?

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Nauka jest bardzo ważnym elementem codzienności każdego dziecka. Aby zdobywanie nowej wiedzy było skuteczne i długotrwałe, warto skorzystać z praktycznych akcesoriów naukowych, które wspomagają proces uczenie się i zapamiętywania nowych informacji. Należą do nich karty edukacyjne, z których chętnie korzystają rodzice, dzieci oraz terapeuci z całego świata. Karty edukacyjne pomagają dzieciom w przyswajaniu wiedzy z konkretnej dziedziny oraz utrwalaniu w pamięci nowych informacji, przez co nauka staje się szybsza i skuteczniejsza. Wszystko to w formie zabawy, która dodatkowo sprzyja rozwojowi intelektualnemu każdego dziecka!

Czym są karty edukacyjne? Dla kogo są przeznaczone?

Karty edukacyjne, jak sama nazwa wskazuje, to niewielkie kartoniki, na których znajdują się kolorowe obrazki oraz informacje dotyczące konkretnej dziedziny nauki. Karty edukacyjne mogą zostać wykorzystane w procesie poznawania kolorów, liter, liczb, a także pór roku, zjawisk meteorologicznych, nazw zwierząt, warzyw i wielu innych. Są szczególnie chętnie wykorzystywane przez terapeutów metody Montessori, aczkolwiek sięgnąć po nie może każda osoba, której zależy na zwiększeniu efektywności nauki swojego dziecka.

Fot.: elements.envato.com / Nestea06

Karty edukacyjne są skutecznym i bardzo prostym w użyciu narzędziem, które skutecznie usprawnia pamięć i procesy myślowe. Są to praktyczne akcesoria, które wspierają rozwój dziecięcej inteligencji i kojarzenie faktów, a także pobudzają do rozwoju komórki mózgowe dziecka, zwiększając przy tym liczbę połączeń nerwowych. Świetnie sprawdzają się u dzieci w różnym wieku – począwszy od maluszków, którzy dopiero zdobywają swoje pierwsze informacje o świecie, a kończąc na dzieciach w wieku przedszkolnym i szkolnym, które chcą rozwijać swoje zainteresowania i pogłębić wiedzę z konkretnej dziedziny.

W czym tkwi sekret kart edukacyjnych?

Karty edukacyjne z roku na rok są coraz chętniej wykorzystywanymi pomocami naukowymi (źródło), po które z entuzjazmem sięgają zarówno nauczyciele i terapeuci, jak i rodzice, którzy chcą zadbać o rozwój intelektualny swojego dziecka także w domu. Karty edukacyjne są fantastycznym narzędziem wspierającym naukę poprzez zabawę. Dzięki nim dzieci nie kojarzą nauki z wysiłkiem i przymusem, jaki często odczuwają podczas pobytu w szkole, lecz zdobywają nowe informacje świetnie się bawiąc i spędzając czas w towarzystwie najbliższych.

W efekcie wiedza jest przyswajana szybciej, łatwiej, a także zapamiętywana na dłużej, gdyż karty wspierają także budowanie skojarzeń, przydatnych w procesie kształtowania się pamięci długotrwałej. Na każdej karcie znajdują się kolorowe grafiki oraz warte zapamiętania informacje. Można na ich podstawie układać rozmaite gry lub po prostu wspólnie z dzieckiem przeglądać poszczególne karty, zapoznając się ze znajdującym się na nich informacjami i wymieniając się przy tym przemyśleniami i wnioskami. To świetny sposób na ciekawe i pożyteczne spędzanie wolnego czasu z dzieckiem i przy okazji wzbudzenie w nim ciekawości świata oraz zainteresowania nauką. 

Zdjęcie główne: elements.envato.com / Nestea06

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
7 najmniejszych zwierząt świata
7 najmniejszych zwierząt świata
Rolki dla dzieci – jak wybrać odpowiedni model?
Rolki dla dzieci – jak wybrać odpowiedni model?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*