Zdrowie i medycyna

Kiedy i jak wszczepia się implanty zębowe?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Kiedy i jak wszczepia się implanty zębowe?

Artykuł sponsorowany

Procedura implantologiczna może stanowić rozwiązanie problemu braków zębowych, a także zwiększyć pewność siebie i komfort spożywania posiłków. Przeczytaj, w jakich sytuacjach wszczepia się implanty zębowe.

Na czym polega zabieg rehabilitacji bezzębia? 

Instalacja implantów to bezbolesna metoda odbudowy zębów i całkowitego przywrócenia ich funkcjonalności. Szczególnie warte uwagi są metody, które oferują uzupełnienie protetyczne bez konieczności przeszczepu kości. W sieci profesjonalnych klinik stomatologicznych Malo Dental, o których więcej możesz przeczytać na stronie: https://malodental.pl/, rehabilitacja bezzębia szczęki i żuchwy odbywa się za pomocą wprowadzenia tytanowych implantów i wszczepienia do nich specjalnie zaprojektowanych łączników. Na nich zostaje osadzony tymczasowy most z zębami. Czas procedury implantologicznej i etapu protetycznego różni się w zależności od kliniki. Niektóre wyspecjalizowane gabinety implantologiczne umożliwiają wszczepienie implantu i założenie korony, przypominającej naturalne zęby, nawet podczas jednej wizyty. 

Metoda dr Paulo Malo, stosowana w wyżej wspomnianej klinice, umożliwia osadzenie zębów na implantach w ciągu jednego dnia – w przypadku zaniku kości nie jest konieczna augmentacja, ponieważ lekarz wykorzystuje dostępną ilość kości dzięki pozycjonowaniu implantów pod kątem. Uzupełnianie braków zębowych jest ważne nie tylko ze względów estetycznych, ale przede wszystkim dla poczucia komfortu na co dzień i w pełni samodzielnego gryzienia i przeżuwania. Leczenie implantologiczne pozwala cieszyć się pięknymi i stałymi zębami, a także korzystać z pełnej funkcjonalności jamy ustnej.

Kto może zdecydować się na zabieg?

Każdy pacjent, który potrzebuje uzupełnić uzębienie, może skorzystać z wszczepienia implantów stomatologicznych. Decyzję o zabiegu podejmuje lekarz implantolog, który wcześniej zbiera od pacjenta szczegółowy wywiad. Warto pamiętać o tym, że procedura implantologiczna może być wykonana zarówno w przypadku pojedynczych ubytków zębowych, a nawet całkowitego bezzębia. Aby uniknąć niekorzystnych zmian w jamie ustnej, warto jak najszybciej uzupełnić luki zębowe. Braki zębowe mogą powodować przeciążenie pozostałych zębów, które przejęły funkcje po utraconych, co może w przyszłości skutkować zaburzeniami czynnościowymi, a nawet obciążeniem całego stawu. Warto mieć to na uwadze i nie czekać z wizytą u stomatologa. 

Jak przygotować się do zabiegu? 

Profesjonalny zabieg chirurgiczny poprzedza konsultacja z implantologiem, na podstawie której pacjent jest kwalifikowany do zabiegu. Podczas wywiadu z pacjentem lekarz bierze pod uwagę stan zdrowia, przyjmowane leki, przebyte i aktualne choroby, a także nałogi, które mogłyby stanowić przeciwwskazanie do zabiegu. Decydując się na profesjonalną klinikę, pacjent ma pewność, że plan leczenia zostanie dostosowany do jego indywidualnych potrzeb.

Fot.: Peter Kasprzyk/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*