CzłowiekKosmos

Jeff Bezos wyruszy dziś w kosmos!

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis
Jeff Bezos wyruszy dziś w kosmos!

Razem z 3 innych pasażerów najbogatszy człowiek świata przekroczy linię Karmana, czyli umowną granicę między atmosferą a przestrzenią kosmiczną.

Twórca Amazona i miliarder stworzył firmę Blue Origin w celu rozpoczęcia komercyjnych lotów w kosmos. Dzisiejsze wydarzenie ma być początkiem stałej oferty podróży poza atmosferę. Lot suborbitalny odbędzie się na wysokości około 100 kilometrów nad Ziemią, a jego uczestnicy odczują stan nieważkości. Cała wyprawa kapsuły New Shepard ma potrwać około 11 minut, podczas których około 3 będzie przebywać w przestrzeni kosmicznej. Start rakiety zaplanowano na godzinę 15:00 polskiego czasu, ale ze względu na warunki atmosferyczne może się opóźnić. Relacje na żywo można będzie obejrzeć we wszystkich serwisach informacyjnych oraz na oficjalnej stornie Blue Origin.

Pasażerowie kosmicznego lotu

Oprócz samego miliardera Jeff’a Bezos’a na pokładzie rakiety znajdzie się jego brat Mark, 82-letnia Wally Funk astronautka, która w latach 60. XX wieku nie mogła lecieć w kosmos ze względu na swoją płeć oraz 18-letni Oliver Daemen, student fizyki i zarządzania nowymi technologiami, którego ojciec wylicytował bilet w aukcji. Zarówno Wally, jak i Oliver pobiją wyjątkowe rekordy, będąc najstarszym i najmłodszym uczestnikiem wyprawy kosmicznej.

Zdjęcie główne: Franziska Krug/German Select/Getty Images

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*