NaturaŚwiat zwierząt

Jakie rzeczy dla zwierząt warto nabyć w sklepie zoologicznym?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Jakie rzeczy dla zwierząt warto nabyć w sklepie zoologicznym?

Artykuł sponsorowany

Świeżo upieczeni opiekunowie zwierzaków często nie wiedzą, jakie akcesoria są niezbędne przy opiece nad nowymi pupilami. Przez brak świadomości często popełniają błędy i tracą pieniądze na zupełnie niepotrzebne gadżety i niskiej jakości elementy wyprawki, które się nie sprawdzają. Przekonaj się, jakie rzeczy są warte kupienia, a co w sklepie zoologicznym lepiej omijać szerokim łukiem.   

Karma dla zwierząt    

Najważniejszym elementem wyprawki jest karma dla zwierzaka. Od tego, co będzie jeść Twój pupil, zależy jego zdrowie i dobre samopoczucie. Pełnowartościowa karma dla psa musi zawierać dużo mięsa i podrobów, aby dostarczać składników odżywczych i wypełniać zapotrzebowanie dietetyczne na substancje mineralne. Zarówno jedzenie dla psa, jak i dla kota, pod żadnym pozorem nie może zawierać zboża, które nie jest trawione przez układ pokarmowy tych zwierząt. Jest to dodatek zupełnie zbędny i pełni w wielu karmach rolę taniego wypełniacza, na czym cierpią pupile.  

Przed przygarnięciem pod swój dach zwierzaka, musisz poznać jego potrzeby gatunkowe i dowiedzieć się, z czego składa się jego dieta. Jest to bardzo ważne również w przypadku małych zwierząt, jak gryzonie i zajęczaki. Myszy, szczury i chomiki bez problemu żywią się ziarnami zbóż, które są potrzebnym i wartościowym elementem diety, jednak już świnki morskie, które należą do tej samej rodziny, absolutnie zbóż jeść nie mogą. Research jest obowiązkiem każdego opiekuna i należy wykonać go przygotowując się do przygarnięcia nowego członka rodziny.   

Zabawki interaktywne  

Zwierzęta, tak samo jak ludzie, potrzebują stymulacji intelektualnej. Samo zmęczenie fizyczne nie wystarczy do tego, by pies lub kot były szczęśliwe. Konieczne jest też zmęczenie umysłowe, które zapewniają zabawki interaktywne. Podczas wylizywania, węszenia czy szukania jedzenia, zwierzęta naprawdę mocno wysilają swoją inteligencję i ćwiczą sprawność umysłową, która jest niezwykle ważna. W internetowym sklepie zoologicznym https://i-zoologiczny.pl/zabawki-edukacyjne-dla-psow znajdziesz bardzo wartościowe zabawki interaktywne dla czworonogów. Będą one nie tylko stymulowały intelekt pupila, lecz także działały uspokajająco i wyciszająco w wielu stresowych sytuacjach.  

Akcesoria dla gadów   

Nie każde zwierzątko domowe musi mieć miękką sierść i merdający ogon. Niektórzy wolą bardziej egzotycznych towarzyszy życia i wybierają opiekę nad gadami. Większość z nich nie może być trzymana w klatce lub chowana w trybie wolnowybiegowym, dlatego potrzebne jest terrarium, które stanie się domem nietypowego pupila. Terraria diversa występują w różnych rozmiarach, dzięki czemu można je dostosować do wielkości i potrzeb lokatora. Węże potrzebują raczej długich terrariów z dużą powierzchnią płaską, pajęczaki i owady preferują niewielkie przestrzenie, dlatego świetnie sprawdzi się dla nich niskie lub kwadratowe terrarium. Z kolei jaszczurki, które uwielbiają się wspinać, wymagają terrarium dość wysokiego, które zapewni mnóstwo miejsca do wertykalnych wędrówek. 

Fot.: Mathew Coulton/unsplash.com  

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*