Nowe technologie

Jakie parametry soundbara są najważniejsze?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Jakie parametry soundbara są najważniejsze?

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Soundbary coraz częściej znajdują swoje miejsce w polskich mieszkaniach. Taki sprzęt w połączeniu z telewizorem tworzy komfortowe kino domowe. Rosnąca popularność soundbarów sprawia, że dużo osób zastanawia się, na jakie ich parametry zwrócić uwagę.

Jakie parametry są istotne?

Soundbary to sprzęt, który jest poważną konkurencją dla zwykłych głośników. Te pierwsze mają kompaktowy kształt oraz często oferują możliwość emitowania dźwięku przestrzennego. Pozytywnym aspektem jest także względnie niska. Soundbary charakteryzuje bardzo dobry stosunek jakości do ceny. Dlatego niewielkim kosztem można cieszyć się dźwiękiem świetnej jakości. Aby zakupić odpowiedni sprzęt, należy zwrócić uwagę na parametry takie jak:

  • Ilość kanałów – innymi słowy: liczba głośników. W ich skład wchodzą głośniki przednie, górne oraz subwoofer. Im jest ich więcej, tym przestrzenność dźwięku jest większa.
  • Kompatybilność – parametr ten oznacza format audio, jaki będzie wykorzystywał sprzęt. Najlepiej jest wybierać urządzenia, które wyróżniają się największą liczbą obsługiwanych sprzętów audio.
  • Moc wyjściowa – ma ona kluczowe znaczenie dla głośności. Osoby, które wykorzystują soundbar tylko podczas oglądania filmów nie muszę przesadnie zwracać uwagi na ów aspekt. Jest on jednak szczególnie istotny przy planowaniu imprez lub wykorzystywaniu sprzętu do puszczania głośno muzyki.
  • Subwoofer – odpowiada za wzmacnianie basów. Innymi słowy są to tony niskie, które wpływają na głębokość oraz realistyczność brzmienia. 
  • Sposób łączenia – bezprzewodowość jest standardem. Soundbary Sony są przykładem sprzętu, który może łączyć się z telewizorem lub komputerem nie tylko przez Bluetooth czy Wi-Fi, ale także przez złącza HDMI.

Co podnosi funkcjonalność sprzętu?

Podstawowym elementem, który wpływa na komfort korzystania ze sprzętu jest jego bezprzewodowość. Podstawą jest to, aby soundbar obsługiwał łączność Bluetooth lub WiFi. Dzięki temu będzie można z niego zdalnie korzystać, odtwarzając dźwięk z dowolnej aplikacji. Dla wielu osób duże znaczenie ma także obecność radia. W przypadku braku takiej opcji zawsze istnieje możliwość podłączenia się telefonem (aplikacje radiowe).

Najnowsze soundbary zaopatrzono także w obsługę asystenta głosowego. Polega to na wydaniu określonej komendy głosowej, którą wykonuje urządzenie. Jest to jeszcze wygodniejsze od zdalnego sterowania. Funkcja ta umożliwia np. sterowanie głośnością, przełączanie źródła dźwięku albo sprawdzenie pogody. Nowsze modele mają także automatyczną kalibrację. Polega to na dopasowaniu ustawień dźwięku do pomieszczenia. Dzięki temu otrzymujemy przestrzenne brzmienie w najwyższej jakości.

Dodatkowe usprawnienia kina domowego

Kino domowe można dodatkowo zmodernizować za pomocą wielu przydatnych gadżetów. Przykładem mogą być kompatybilne głośniki z soundbarem, które wzmocnią jego brzmienie. Istnieje także możliwość dokupienia subwoofera. Podniesie on realność brzmienia oraz wyraźnie uwydatni bas.

Akcesoria takie jak półka pod TV świetnie sprawdzają się nie tylko ze względu na swój estetyczny wygląd, ale także możliwość uporządkowania wielu przedmiotów. Na półce można umieścić piloty, pady od konsoli albo inne urządzenia. Dzięki temu wszystko jest na swoim miejscu.

Fot.: materiał prasowy Klienta

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*