Nowe technologie

Jak wybrać powerbank odpowiedni dla swoich potrzeb?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Jak wybrać powerbank odpowiedni dla swoich potrzeb?

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Wyobraźmy sobie, że jesteśmy w dalekiej podróży, a bateria w naszym telefonie przeszła w tryb oszczędnościowy. Zaraz wygaśnie ekran i utracimy możliwość wykonywania połączeń. Właśnie wtedy, gdy najbardziej chcemy zadzwonić czy napisać wiadomość tekstową, tracimy taką możliwość. Urządzenie zaraz się rozładuje i będziemy musieli czekać aż do momentu, kiedy będziemy mieli dostęp do prądu. Co prawda, opisywana sytuacja jest nieco ekstremalna, niemniej jednak niski poziom baterii w nieodpowiednim momencie to sytuacja, której chcielibyśmy uniknąć. Na szczęście, z pomocą przychodzi powerbank. Aby jednak skorzystać z wszystkich jego udogodnień, powinniśmy wybrać odpowiedni produkt, dopasowany do naszych potrzeb.

Na co zwrócić szczególną uwagę podczas wyboru powerbanka?

Na wstępie należy zauważyć, że powerbank to urządzenie, które jest w stanie zasilić niemal wszystkie urządzenia elektronicznie, od smartfonów, poprzez tablety, kończąc na laptopach. To właśnie dlatego jego wybór powinien być poprzedzony odpowiednimi poszukiwaniami. W trakcie poszukiwania konkretnego produktu, przede wszystkim warto zwrócić uwagę na jego pojemność. Podobnie, jak w przypadku telefonów – im większy akumulator, tym dłużej będziemy mogli cieszyć się z jego możliwości. Dobrym rozwiązaniem jest power bank 10000 mAh. Pozwoli on na naładowanie nawet czterech telefonów bez konieczności dodatkowego zasilania. Oczywiście, wiele zależy tutaj od baterii, jaka jest w naszym telefonie i stopnia jej naładowania. Niemniej jednak takie parametry techniczne wydają się w zupełności wystarczające. 

Inne cechy, które mają znaczenie

Poza wspomnianą pojemnością, istotny jest wybór urządzenia o odpowiednim rozmiarze i wadze. To czynniki, które będą miały szczególne znaczenie w kontekście mobilności urządzenia. Warto zainteresować się stosunkowo niewielkim powerbankiem o akceptowalnej wadze. Pamiętajmy jednak, że rozwiązania wyposażone w bardziej wydajny akumulator będą z reguły nieco większe. W związku z tym dobrze jest znaleźć odpowiedni kompromis. Spośród szerokiej oferty rynkowej, godne uwagi są np. produkty marki Green Cell, Götze & Jensen czy Hama. 

Wybierając powerbank, nie zapomnijmy również o liczbie dostępnych portów. Im będzie ich więcej, tym więcej urządzeń będziemy w stanie jednocześnie naładować. Pozostając jeszcze przy tym zagadnieniu, pamiętajmy, aby sprawdzić, czy powerbank posiada opcję szybkiego ładowania. Jest ona niezwykle przydatna w momencie, gdy nasze sprzęty elektroniczne są wyposażone w tę funkcję. Dzięki temu będziemy w stanie skrócić czas ładowania. Co więcej, jeżeli planujemy korzystać z powerbanka w podróży, wówczas ciekawym dodatkiem może być funkcja latarki. 

Pamiętaj, że powerbank również musi być naładowany

Do tej pory skupialiśmy się na cechach, jakie powinien posiadać powerbank odpowiedni dla naszych potrzeb. Nie zapominajmy jednak o tym, że jest to urządzenie, które również musimy co jakiś czas ładować. Innymi słowy, potrzebuje też źródła prądu. W takich sytuacjach niezbędne będzie dodatkowe akcesorium. Dobrym wyborem jest ładowarka Xiaomi, dzięki której bez problemu naładujemy nasz powerbank. Ponadto, jest to produkt dość uniwersalny, który możemy również użyć do uzupełnienia baterii w naszym telefonie czy tablecie. 

Niezwykle istotne jest to, aby mieć na uwadze, że powerbank jest źródłem energii, które możemy wykorzystać niemal w dowolnym miejscu i czasie. Sam jednak potrzebuje regularnego ładowania. W związku z tym musimy zapewnić mu odpowiedni dostęp do prądu, który przygotuje go na dalsze wyzwania.

Fot.: materiał prasowy Klienta

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*