Inne

Jak wybrać odpowiedni tornister dla chłopca?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Jak wybrać odpowiedni tornister dla chłopca?

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Odpowiednio dobrany tornister ma ogromne znaczenie bez względu na to, czy Twoje dziecko kontynuuje nauce w szkole, czy dopiero rozpoczyna swoją przygodę ze szkolnictwem. Będzie on mu potrzebny każdego dnia, dlatego ważne jest, by nie tylko był funkcjonalny, ale także noszenie go sprawiało mu przyjemność. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Dowiesz się tego z poniższego artykułu.

Tornister dla chłopca – wybierz taki, który mu się spodoba

Dziecko, które jest w wieku szkolnym, już dobrze wie, co mu się podoba, a co nie, dlatego bez problemu jest w stanie wybrać plecak idealnie pasujący jego gustowi. To właśnie ono będzie na co dzień z niego korzystać każdego dnia w szkole, dlatego należy umożliwić mu posiadanie takiego tornistra, który będzie sprawiać mu przyjemność. Możesz zapytać dziecko, jaki tornister by chciał mieć, ale także po prostu zabrać go ze sobą na zakupy. Bardzo duży wybór modeli z wypisaną ich specyfikacją znajdziecie także w sklepach internetowych. Pamiętaj też, by nie wpaść w pułapkę stereotypów, nie każdy chłopiec musi lubić ciemne kolory, samochody, czy dinozaury. Twoje dziecko może woleć wzory geometryczne, postać z ulubionej kreskówki, a także np. jasne, pastelowe kolory. Nie zmuszaj dziecka do wybrania modelu, którego nie chce. Możecie wybrać np. tornistry Hama, które są dostępne w różnych wersjach kolorystycznych, dzięki czemu nie jest trudno wybrać coś odpowiedniego.

Na jakie parametry zwrócić uwagę podczas wyboru tornistra?

Wygląd tornistra może mieć bardzo duże znaczenie dla dziecka, jednak nie powinno być to jedyne kryterium, jakim będziesz się kierować przy wyborze. Rodzic powinien sprawdzić, czy dany model będzie odpowiedni dla zdrowia i bezpieczeństwa swojej pociechy. Na co zwrócić uwagę? Przede wszystkim na jego wagę, która nie powinna przekraczać 10% masy ciała dziecka, a także na odpowiednie wymiary. Tornister nie powinien być szerszy niż dziecko ani być za długi czy za krótki. Bardzo ważne są także regulowane ramiączka, wykonane z przyjemnego materiału, które nie będą się wrzynać w skórę. Dodatkowe pasy stabilizujące, które znajdują się na wysokości klatki piersiowej oraz bioder, będą miały wpływ na prawidłowe rozmieszczenie ciężaru, podobnie jak dodatkowe przegródki, do których można włożyć różne elementy wyposażenia. Ergonomiczne ułożenie tornistra ma ogromne znaczenie dla postawy dziecka, dlatego tak istotny jest odpowiednio dobrany model. 

Materiał na tornister – jaki będzie najlepszy?

Warto wspomnieć, że materiał, z którego wykonany jest tornister, ma nie tylko wpływ na to, jak się on prezentuje, ale także na wodoodporność, czy czyszczenie. Tkaniny, które nie przepuszczają wody, nie dopuszczą do przedostania się do wewnątrz tornistra np. opadów deszczu, jednak warto też zwrócić uwagę, by były one łatwe w utrzymaniu. Codzienne używanie plecaka to bez wątpienia mnóstwo okazji do zabrudzenia, czy to jedzeniem, czy np. kredkami oraz flamastrami, jeśli wybierzesz tornister z materiałów, które łatwo się czyści, będzie można go odświeżyć w dowolnym momencie, dzięki czemu jego użytkowanie będzie o wiele przyjemniejsze dla dziecka.

Zdjęcie: materiał Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*