Nowe technologie

Jak powinna wyglądać właściwie zaprojektowana strona internetowa?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Jak powinna wyglądać właściwie zaprojektowana strona internetowa?

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Każda osoba, która zajmuje się działalnością w internecie, powinna stawać sobie sprawę z tego, jak ważna jest odpowiednio zaprojektowana strona internetowa. Pozwala nie tylko pozyskiwać nowych klientów dla biznesu i zwiększać sprzedaż, ale także budować wiarygodność i realizować inne cele.

Skuteczna strona internetowa – czyli jaka?

Wiele osób zastanawia się, czym przede wszystkim powinny wyróżniać się strony internetowe Olsztyn. Otóż, specjaliści zgodnie twierdzą, że skuteczna strona internetowa to taka, która w pełni skupia się na odbiorcy i jego oczekiwaniach. Użytkownicy internetu z roku na rok mają coraz większą świadomość tego, jakie kryteria powinna spełniać skuteczna strona internetowa. Trzeba pamiętać o tym, że użytkownik, który zagląda na daną stronę, ma jakiś cel – właściwie zaprojektowana witryna powinna w kilka sekund przekonać go, że umożliwi mu jego realizację.

Odpowiednio zaprojektowana strona przemawia językiem korzyści. Przeciętny internauta nie ma czasu na to, aby szczegółowo studiować treści zamieszczane na odwiedzanych stronach. Dlatego przekaz danej witryny powinien być konkretny i zwięzły, a także – nasycony odpowiednimi treściami, które zachęcą potencjalnego klienta. Oklepane frazesy i wyświechtane hasła – nie tędy droga!

Jak wyróżnić się na tle konkurencji?

W internecie nie brakuje stron, które są do siebie bardzo zbliżone, zarówno pod względem wyglądu, jak i zawartości. Tymczasem zlecając projekt strony internetowej trzeba skupić się na tym, by przygotować autorskie, unikalne treści, które w ciągu kilku chwil pokażą internaucie, że trafił w odpowiednie miejsce.

Ważna jest również intuicyjna obsługa. Klient, który zagubi się na stronie, wyjdzie i prawdopodobnie nigdy nie powróci. Dlatego strona, która ma generować ruch, powinna wiązać się dla internauty z pozytywnymi doświadczeniami. Intuicyjna strona pozwala użytkownikowi bez przeszkód dostać się do informacji, które są dla niego najważniejsze. Elementy, które to umożliwiają to między innymi: 

  • nawigacja, 
  • nawigacja okruszkowa, 
  • boczne menu na marginesie. 

Atrakcyjna witryna to taka, która wyróżnia się estetycznym, przejrzystym układem. Treści w zakładkach, zdjęcia, elementy graficzne – wszystkie te składowe powinny być rozmieszczone w odpowiedni sposób, tworząc estetyczną treść zachęcającą użytkownika do zaangażowania.

Co z urządzeniami mobilnymi?

Badania rynku wykazały, że w dzisiejszych czasach większość użytkowników internetu przegląda go przy pomocy urządzeń mobilnych. Dlatego osoby, które chcą, by inwestycja w odpowiednio zaprojektowaną stronę internetową zwróciła się w krótkim czasie, koniecznie muszą zadbać o to, by serwis posiadał wersję mobilną.

To użytkownik internetu decyduje o tym, z jakiego urządzenia chce odwiedzić daną witrynę. Właściciel strony koniecznie musi zadbać o to, by zapewnić mu możliwość korzystania z niej w sposób wygodny i komfortowy. W przeciwnym wypadku internauta zapewne uda się do konkurencji i już nie powróci.

Fot.: materiał prasowy Klienta

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*