Człowiek

Jak nauczyć się hiszpańskiego?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Jak nauczyć się hiszpańskiego?

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Czy wiesz, że hiszpański to jeden z najpopularniejszych języków na świecie? Zdecydowanie warto się go nauczyć, a powodów jest wiele. Jeśli jesteś zdecydowany na rozpoczęcie przygody z językiem Cervantesa, sprawdź, jak to sobie ułatwić!

Język hiszpański – dlaczego warto się go nauczyć?

Jeżeli zastanawiasz się nad tym, jakiego języka się uczyć, mamy pewną podpowiedź. Hiszpański to drugi – po chińskim – najczęściej używany język na świecie. Powodów, aby się go nauczyć, jest tak naprawdę mnóstwo. 

Nie tylko porozumiesz się w ten sposób w naprawdę wielu miejscach na świecie. Język hiszpański jest po prostu wart czasu poświęconego na naukę, a do tego jest dość łatwy. Nie oznacza to oczywiście, że poznanie go nie wymaga zaangażowania. Eksperci jednak przyznają, że nauka podstaw hiszpańskiego nie należy do ogromnych wyzwań. To co, zaczynamy?

Nauka hiszpańskiego – jak się za to zabrać?

Najłatwiej osłuchać się z językiem podczas codziennych czynności, takich jak oglądanie seriali. Jeżeli jesteś użytkownikiem Netflixa, to może warto zacząć oglądać hiszpańskojęzyczne produkcje? Wiele osób właśnie od tego rozpoczyna przygodę z wymarzonymi językami obcymi. I trzeba przyznać, że jest to efektywne! Kolejną opcją jest słuchanie podcastów. Choć oczywiście na początku zbyt wiele nie zrozumiesz, to już samo osłuchanie się z językiem daje naprawdę dużo. Z kolei jeżeli już na wstępie chcesz sięgnąć po profesjonalne materiały do nauki, pomocna może okazać się seria Descubre

Aplikacja mobilna – to może być przydatne

Smartfona większośc z nas ma zawsze przy sobie, dlatego warto zapoznać się z aplikacjami mobilnymi do nauki języków obcych. To bardzo przydatne zwłaszcza aby nauczyć się słówek. Wiele osób właśnie od tego zaczyna swoją naukę. Możesz na przykład postanowić, że codziennie uczysz się jednego słówka z aplikacji mobilnej. W skali miesiąca daje to kilkadziesiąt nowych słów – bardzo dobry wynik! 

Jak uczyć się języka hiszpańskiego samodzielnie?

Jeżeli masz w sobie wystarczająco dużo motywacji, to jesteś w stanie nauczyć się hiszpańskiego samodzielnie. W sieci znajduje się wiele materiałów na ten temat, z których można dowiedzieć się naprawdę sporo! Dobrze jest także na bieżąco sprawdzać swoje umiejętności, rozwiązując zadania przygotowane przez profesjonalistów (patrz: seria Descubre). W nauce najistotniejsza jest systematyczność, dlatego, gdy chcesz poznać język samodzielnie, musisz narzucić sobie dyscyplinę. Bez codziennej praktyki, szansa na sukces jest niewielka. Dlatego rozplanuj sobie działania i baw się dobrze, poznając ten fascynujący język, uczą się z podręczników Descubre 1.

Nauka hiszpańskiego od podstaw z nauczycielem

Najrozsądniej jest tak rozplanować naukę języka, aby obejmowała ona jednak nie tylko słówka, ale także gramatykę i wymowę. O ile można robić to samodzielnie, na pewno dobrą opcją jest również poświęcenie czasu na lekcje z nauczycielem. Może to być szkoła językowa lub zajęcia jeden do jednego. Atmosfera nauki, profesjonalne materiały (takie jak Descubre 2) i wsparcie lektora na każdym etapie to elementy, które są bardzo pomocne. 

Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na naukę samodzielną, czy jednak zajęcia w szkole językowej, życzymy Ci powodzenia!

Fot.: Olya Kobruseva/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*