Nowe technologie

Co ułatwi załadunek?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Co ułatwi załadunek?

Artykuł sponsorowany

Transport jest branżą, w której najbardziej liczy się czas. Przewóz żywności czy przesyłek dla wyczekujących klientów musi przebiegać szybko i sprawnie. Niestety załadunek może znacząco opóźnić dostawę i skomplikować cały proces transportu. Przedstawiamy kilka prostych patentów na to, jak ułatwić sobie załadunek towaru. 

Odpowiedni sprzęt  

Nawet w niewielkich magazynach praca wyłącznie ludzkich rąk nie będzie wystarczająco wydajna. Ciężkie towary, wysokie regały i duże gabaryty paczek sprawiają, że nawet postawny, silny mężczyzna potrzebuje pomocy w magazynie.

Jednymi z najbardziej popularnych i najczęściej spotykanych na halach magazynowych maszyn są wózki widłowe. Kraków, podobnie jak wiele innych polskich miast, to miejsce, w którym możesz wypożyczyć wózek od firmy.

To rozwiązanie sprawdzi się doskonale w przypadku na przykład małych przedsiębiorstw czy sklepów internetowych, w których tylko raz na jakiś czas, po dostawie i uzupełnieniu magazynów, potrzebne są specjalne pojazdy, a budżet nie pozwala na zakup takiego sprzętu. Poza wózkami widłowymi bardzo przydatne w przestrzeni magazynowej są także wysięgniki, dzięki którym łatwo można uzyskać dostęp nawet do najwyższych półek regałów. 

Organizacja magazynu   

Tym, co bardzo ułatwia poruszanie się po magazynach i kompletowanie zamówień, jest organizacja przestrzeni. Regały rolkowe są doskonałym sposobem na przechowywanie dużych ilości jednego rodzaju towaru. Ułożone w jednym rzędzie opakowania z danym przedmiotem będą same przesuwać się na przód półki, dzięki konstrukcji takiego regału. W ten sposób zawsze masz zagwarantowany łatwy dostęp do danego towaru.

Regały przepływowe również świetnie sprawdzą się zarówno w dużych, jak i mniejszych magazynach. Ich budowa pozwala na przesuwanie towaru zawsze do brzegu rzędu, dzięki czemu zawsze łatwo jest sięgnąć po daną paczkę na przykład za pomocą wózka widłowego. Odpowiednie rodzaje regałów umożliwiają dużo szybsze i łatwiejsze kompletowanie zamówień, co przyspiesza i usprawnia załadunek. 

Jasny podział obowiązków   

Najbardziej na czas realizacji zamówień wpływa organizacja pracy. Chaos, dezorientacja i brak jasnego podziału obowiązków to ogromny problem w wielu magazynach. Jeśli zadania od początku są przydzielone do konkretnych osób, a w zespole panuje ustalona wcześniej hierarchia, praca jest dużo łatwiejsza.

Odpowiedzialność za konkretne czynności wprowadza harmonię i porządek pomiędzy pracownikami. Przez brak organizacji obowiązków oraz wyraźnie wyznaczonego przywódcy, kierownika w zespole, praca może przebiegać o wiele wolniej. Rozliczanie pracowników z określonych zadań wpływa na budowanie poczucia odpowiedzialności, przez co są one wykonywane sprawniej i bardziej sumiennie. 

Prowadzenie własnego biznesu, zwłaszcza w branży transportowej, jest sporym wyzwaniem logistycznym. Organizacja i optymalizacja pracy przy kompletowaniu zamówień oraz załadunku wymaga ogromnych umiejętności przywódczych oraz zdolności w planowaniu. Na szybki i sprawny załadunek wpływ ma wiele czynników, jednak to, co dzieje się w magazynie i to, jak wykonywane są zlecenia, ma znaczenie przy dalszych etapach transportowania towarów. Tym, co zapewnia najlepsze warunki do pracy w magazynie, jest dobra organizacja przestrzeni oraz elementy, takie jak specjalne regały, które ułatwiają sięganie towarów oraz przyspieszają cały proces załadunku.

Zdjęcie główne: materiał ze strony OMV.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*