Zdrowie i medycyna

Co składa się na wyposażenie gabinetu dentystycznego?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Co składa się na wyposażenie gabinetu dentystycznego?

Artykuł sponsorowany

W gabinecie dentystycznym znajduje się wiele sprzętów, które pozwalają stomatologom na efektywne leczenie pacjentów. Dzięki rozwojowi technologii i medycyny, zadbanie o piękny uśmiech jest w dzisiejszych czasach znacznie prostsze niż kiedyś. Warto jednak rozglądać się za lekarzami, którzy systematycznie aktualizują swoją wiedzę i poszukiwać dobrze wyposażonych gabinetów. 

Wiertła stomatologiczne

Podstawowym wyposażeniem gabinetu dentystycznego są wiertła stomatologiczne z różnymi końcówkami i w różnych rozmiarach. Bywają one wykonane z różnych materiałów – diamentu, węglika spiekanego czy też stali. Wiertła diamentowe uznawane są za uniwersalne, a ich wykorzystanie jest popularne ze względu na wysoką twardość diamentu. Często dzieli się je ze względu na ziarnistość, różnią się także kształtem. Dentyści mogą używać ich w pracy z metalem, zębiną czy szkliwem. Z kolei wiertła stalowe i wykonane z węglika spiekanego mają zastosowanie w pracy wyłącznie z metalem lub zębiną – nie powinno się ich natomiast stosować do przewiercania szkliwa. Wszystko dlatego, że mogą powodować pęknięcia i doprowadzić do szybszego niszczenia się szkliwa. Warto wiedzieć, że wiertła z węglika spiekanego charakteryzują się, w porównaniu z narzędziami stalowymi, większą żywotnością, większą liczbą krawędzi tnących oraz większą efektywnością podczas pracy na wysokich obrotach. Więcej na temat wierteł stomatologicznych możesz dowiedzieć się na stronie: https://e-meditrans.pl/58-wiertla-stomatologiczne.

Lupy stomatologiczne

W pracy dentysty kluczowe jest rozpoznanie problemu stomatologicznego podczas oglądania zębów i jamy ustnej. Pomóc w tym może stosowanie lup stomatologicznych, o ile będą one dobrze dobrane do potrzeb dentysty. Warto przede wszystkim zwracać uwagę na pozycję, w której lekarz pracuje, a także charakteru wykonywanej pracy. Na tej podstawie można określić podstawowe parametry, dzięki którym możliwe będzie dobranie idealnej lupy stomatologicznej. Oczywiście, podczas wyboru takiego sprzętu, warto brać pod uwagę również ewentualną wadę wzroku stomatologa lub inne indywidualne cechy i predyspozycje. Więcej o wyborze lup dentystycznych dowiesz się tutaj: https://e-meditrans.pl/164-lupy-stomatologiczne.

Karpule stomatologiczne

Jednym z ikonicznych sprzętów dentystycznych z pewnością są karpule stomatologiczne, używane do znieczuleń. Dopasowanie ich wielkości i funkcjonalności do potrzeb pacjenta jest bardzo ważne, ponieważ znieczulenie miejscowe to nieodzowna część pracy stomatologa. Budowa karpuli jest bardzo prosta: składa się ona z gwintu metrycznego do mocowania igły, miejsca na ampułkę ze środkiem znieczulającym oraz strzykawki do iniekcji. Na stronie: https://e-meditrans.pl/287-karpule-stomatologiczne znajdziesz szeroką ofertę karpuli różnego typu – jeżeli więc Twój gabinet potrzebuje tego typu sprzętu, koniecznie sprawdź, jakie masz opcje.

Fot.: Rudi Fargo/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*